Madonna’nın saçlarını emanet ettiği tasarımcı: Andy Lecompte

Madonna’nın sahnedeki, dergi ve reklam çekimlerindeki saçlarının ardındaki saç tasarımcısı Andy LeCompte, kariyerine 18 yaşında Los Angeles’ta başladı. Kendi adını taşıyan salonu açtıktan sonra, Vogue.com tarafından Los Angeles’ın en randevu almaya değer, en çok ünlüyle dolu güzellik noktalarından biri olarak nitelendirildi. 

23 yaşındayken Madonna’yla çalışmaya başlayan Lecompte’nin popun kraliçesiyle olan işbirliği hala devam ediyor. “Madonna kitabının ve American Life albümünün tanıtım turuna çıkmıştı ve saçının çok doğal görünmesini istediler. Madonna ona yaptığım saçları çok beğendi, çünkü dalgalar ve bukleler konusunda iyiyim. Saçına verdiğim doğal dokuyu çok sevdi” diyen Lecompte, Madonna’yla çalışmanın nasıl olduğuna dair soruyu da şöyle yanıtlıyor: “Eğer bir şeyi beğenmezse, doğrudan reddeder, fakat bu red hiçbir zaman kişisel değildir. Sadece daha çok, daha akıllıca ve daha düzenli çalışmanız gerekiyor.”

Müşterileri arasında Madonna, Miley Cyrus, Fergie, Sofia Boutella, Penelope Cruz, Katie Holmes ve Salma Hayek gibi isimlerin yer aldığı Andy LeCompte’nin çalışmaları H Vogue, Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Rolling Stone, GQ ve W gibi uluslararası ünlü yayınlarda yer buldu.