L’Oréal’den bir mesaj var…

Cannes Türk Günü’nden…

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, 72. Cannes Film Festivali çerçevesinde 17 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştirilen Türk Günü Resepsiyonu sinema ve sanat dünyasının yoğun ilgisiyle karşılandı.

Festivalin önemli mekânlarından Majestic Beach’de düzenlenen geceye, uluslararası sinema, sanat, moda, gastronomi, turizm, medya ve iş dünyasından Ashlee Simpson, Victoria Ekanoye, Chantelle Thompson ve Heidi Mumford’un yanısıra Türkiye’den Revna Demirören, Boğaziçi Film Festivali Başkanı Ogün Şanlıel, Banu Çarmıklı, Nesrin Sarıoğlu, Alara Koçibey, Tuvana Büyükçınar, Arzu – Ömer Niziplioğlu, Gonca Karakaş ve Nefise Karatay Day gibi isimler katılırken modellerin ve özel misafirlerin saç-makyajı L’Oréal Professionnel iş birliği ile Sabit Akkaya ekibi tarafından yapıldı.

L'Oréal'den bir mesaj var...

L’Oréal’den bir mesaj var…

Etkinliğin ardından L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Laurent Duffier konu hakkında şunları söyledi:

Şirketimizin kurucu markası L’Oréal Professionnel, öncü ve yenilikçi ruhunu attığı her adımda ortaya çıkartmaya devam ediyor. Modanın da öncüsü bir marka olarak iş ortaklarımıza en iyi partner olmak ve onları da sektörün öncüsü haline getirmek bizler için çok önemli. Dünyanın önde gelen sanat buluşması olan Cannes Film Festivali’nde, Sabit Akkaya’nın iş birliğiyle saç tasarımlarına imza atıyor olmak bizler için çok değerli. Bunun, L’Oréal Professionnel’in modaya yön veren bir marka olmasının yanı sıra en iyi partner olmayı da benimsediğinin en iyi göstergesi olduğuna inanıyoruz. Böylesine büyük bir etkinlikte L’Oréal Professionnel ve Sabit Akkaya’nın değerli iş birliğinden büyük heyecan ve keyif duyduk.”

L’Oréal Türkiye Profesyonel Ürünler Divizyonu Genel Müdürü Gülşah Camcı Yılmaz ise etkinlik hakkında yorumlarını şu sözlerle paylaştı:

L’Oréal Professionnel olarak misyonumuz modanın ve profesyonel saç sanatının ilham veren öncüsü olmak ve profesyonel iş ortaklarımız ile birlikte en büyük partner olarak sektörü daha ileriye taşımak. En önemli tutkumuz; profesyonellerin güzelliğe kattığı benzersiz değeri daha fazla kişiyle buluşturmak. Modanın, ilham veren tarzların ve tasarımcıların bir araya geldiği, saç şekillendirme trendlerinin belirlendiği birçok büyük etkinlikte ve moda defilesinde yer alan bir marka olarak modanın ve sanatın bir araya geldiği, saç ve saç şekillendirmede son trendlerin mercek altına alındığı bu sanatsal etkinlikte yer almak L’Oréal Professionnel olarak bizler için çok değerli. Sektörün en başarılı isimlerinden, pek çok özel etkinliğin ve defilenin saç tasarımcısı olan Sabit Akkaya ve ekibinin; Cannes Film Festivali gibi tüm dünyanın takip ettiği en büyük sanat etkinliğinde saç tasarımlarını yapmış olmasını da büyük keyif ve heyecanla karşılıyoruz. Tüm dünyanın takip ettiği yılın en büyük sanat buluşması olarak görülen bu etkinliğe katkı sağlamaktan ve bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

Sabit Akkaya Kuaförlük Markasının Kurucusu olan Sabit Akkaya ise etkinlikte yer almakla ilgili yorumlarını şu sözlerle paylaştı:

72.Cannes Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Zeynep Kartal defilesinde saç tasarımlarının ekibimle birlikte bana emanet edildiği duyurusunu aldıktan sonra böylesine büyük bir organizasyonda yer alacak olmanın tarifsiz gurur ve sevincini yaşadım. Sanatın kalbinin attığı Cannes Film Festivali’ne çok yoğun duygularla yolcu edildim. Böylesine büyük bir organizasyonda ülkemi temsil etmek; kuaförlüğün sanatsal yüceliğini ve heyecanını dünyaya gösterebilecek gencecik heyecan dolu meslektaşlarımın yolunu açıyor olmak gurur vericiydi.

Desteklerini her zaman yanımda hissettiğim L’Oréal Professionnel ailesi, sektörümüze olan katkılarıyla tanınan Estetica Genel Yayın Yönetmeni değerli Erkan Güzel ve sevgili ekibimle bu etkinlikte yer almanın, gurur kaynağı olmanın tarifini kelimelere dökmek çok zor.

Yönetim kurulunda bulunduğum Kuaförler Derneği başkanı ve onursal başkanı, yönetimdeki genç meslektaşlarımız, sektörde yer alan tüm firmalar, iş birliği yaptığımız tüm modacılar ve Türkiye’nin farklı yerlerinden pek çok insan güzel mesajlarıyla bizleri onurlandırdılar. Sabit Akkaya markasına inanan, bizlerden güzel dileklerini esirgemeyen herkese gönülden teşekkür ediyoruz.

L'Oréal'den bir mesaj var...