Kuru Kesim mi? Islak Kesim mi?

Bir kuaför saç kestiğinde, göz önünde bulundurması gereken birçok şey vardır. Müşterinin talebini alırlar, tecrübelerine göre saçın nasıl olması gerektiğini zihinlerinde canlandırırlar. Kuru kesim ile daha doğru ve istenen sonuç çıkması olağandır. Tabii farklı saç tipleri ve talepler doğrultusunda farklı yaklaşımlar da rol oynayacaktır.

kuru saç kesimi

Islak Saç Kesimi, Kuru Saçtan Farklı Sonuçlar Çıkarır

Islak saç doğal bir doku göstermez. Yüzünüzü kuru saçların yaptığı gibi kaplamaz, çerçevelemez. Bukleler daha az kabarık, dalgalar yumuşaktır ve kalın saçlar ince, pürüzsüz ve ipeksidir. Bunların hepsi harika bir kesimi sabote edebilecek aldatıcı niteliklerdir, çünkü kuruduktan hemen sonra değişir. Doğal doku saçların hareket etmesini önler, saçı ters yönlere doğru iter.

Kuru Saç, Islak Saçtan Daha Kısa Görünür

Islak saçlar ağırdır ve taranma şeklini değiştirir. Bu durum, saçlar kesilirken kuaföre yardımcı olan şeydir. Kesim yapabilir ve saç kesimine sık sık ihtiyaç duyduğu hassasiyeti verebilir. Bununla birlikte, kesimin bazı kısımları, örneğin kakül veya hassas bir bob’un üst kısmı gibi, en iyi kuru saç kesiminde yapılır. Kesimin temelini ıslak yapmak, sonra kurutmak ve kuruduktan sonra ayrıntılara girmek de iyi bir fikir olabilir.

Islak Saç Daha Sağlıklı ve Uzun Görünür

Çok fazla uzunluk kaybetme konusunda gerginseniz, kuru bir kesim bu sürprizleri ortadan kaldırır. Sadece hasarlı uçların kesilmesi isteniyorsa, saçı kurutmak gerekir, çünkü hasarın nerede olduğunu görmenin tek yolu budur. Daha fazla hacim isteniyor, ancak daha az askıda kalma uzunluğu gerektirmiyorlarsa, çok ağır olduğu yerlerde ağırlığı kaldırabilir ve saçların genel hacimde bir rol oynamamaları sağlanabilir.

ıslak saç kesimi

Islak Saç Büyük Resmi Göstermiyor

Kuru, temiz saçlarınızın doğal haliyle gelirseniz, kuaförünüz, saçınızı kesmek için bunu ilham kaynağı olarak kullanabilir. Bu şekilde, saç kesiminiz size özel olarak uyarlanır. Uzama, şekillendirme ve biçimleme şekliniz, stilistinizin makaslarını yerleştirmeyi seçtiği yerlere, onları tuttuğu açıya ve saçları alma derecesini değiştirir.

Hem kuru kesim hem de ıslak kesim için faydalar vardır ve sonuçta saç kesiminize en iyi yaklaşımı belirlemek kuaföre kalmıştır. Hem pratiğe hem de tecrübeye göre en iyi kararı artist vererek saça ne gerekiyorsa o yapılır.

Önerilenler

Benzer İçerikler