Kuaförlükle ilgili izlemek isteyeceğiniz 5 film

Kuaförlükle ilgili izlemek isteyeceğiniz 5 film

Herkesin bir hikayesi vardır. Bizde kuaförlükle ilgili, kuaförlüğü konu alan filmleri sizin için derledik.

1. Güzellik Salonu (2005)

Bille Woodruff'un yönettiği filmin başrollerini Queen LatifahAlicia Silverstone ve Alfre Woodard paylaşmaktadır. Kevin Bacon ve Djimon Hounsou yardımcı rollerde yer almaktadırlar. Film BarberShop ve Bringing Down the House filminin yapımcıları tarafından çekilmiştir.

 saç, tasarım, moda, film

Gina Norris bir kuafördür. Kızının müzik okulu için Chicago'dan Atlanta'ya gelen Norris, burda bir yerde kuaförlük yapmaktadır fakat patronu ile kavga edince istifa eder ve kuaför olmak istese de kendisini kanıtlayamamış şampuancı kız Lynn'ide yanına alır.

Birkaç kuaförle sonunda yerini açan Gina Norris bir süre sonra işinden zevk almaya başlar. Hapishaneden sonra kamyonculuk yapan bir adamı işe alan Gina aynı zamanda bir tamirciye aşık olmuştur. Bütün kızlar yeni gelen adama aşık olurken, aslında siyah olan James de Lynne aşık olur. Filmde daha çok kuaför salonunda çalışanlar, eski patronu ile Gina arasındakı rekabet, daha çok siyahların olduğu bir yerde sık-sık Lynnle tartışmaların olması gibi konulardan bahsediliyor.

2. Zohan'a Bulaşma (2008)

Filmin yönetmenliğini Dennis Dugan yapıyor. Filmde bir İsrail komandosu, başka bir deyişle kalifiye bir mossad ajanını canlandıran Zohan (Adam Sandler) aksanı ve enterasan saç tarzıyla karikatürize edilmiş bir kahramana hayat veriyor.

 saç, tasarım, moda, film

Kurşunların havada uçuştuğu bir İsrail askeri, komando eğitimi almış, her türlü silahı kullanacak yetkinlikte, yükseklerden atlayıp sıçrayacak kadar da hünerli.Operasyondan operasyona koşturan kahramanımız günün birinde asıl isteğinin saç kesmek olduğunun farkına varıyor ve kendini ölmüş gibi gösterip, soluğu New York'ta alıyor. Saç stilisti olarak kendine müşteri bulmakta zorlanmıyor ama sorunlar da peşini bırakmıyor.

3.  Kadın Kuaförü (2010)

Yönetmenliğini Doris Dörrie'nin yaptığı Alman yapımı filmde başrollerde Gabriela Maria Schmeide, Natascha Lawiszus yer alıyor. Bu filmde toplumun idealize ettiği "estetik beden" dayatmasına kafa tutan bir kadının hikayesini izliyoruz. 

 saç, tasarım, moda, film

Kathi, Berlin'de kızıyla birlikte yaşayan, hayatla mücadelesini sürdüren işsiz bir kadın kuaförüdür. Bir alışveriş merkezinde kuaför salonu açmak için başvuruda bulunur ancak kilolu bir kadın olması sebebiyle, "daha estetik" görünümlü birine ihtiyaç duyulduğu gerekçesiyle reddedilir. Bunun ardından Kathi, kendi kuaför dükkanını açmak için elinden geleni yapmaya koyulur.

4. Kuaförün Kocası (1990)

Yönetmenliğini Patrice Leconte'in yaptığı filmin başrollerini Anna Galiena, Anne-Marie Pisani, Jean Rochefort, Maurice Chevit, Roland Bertin paylaşıyor.

 saç, tasarım, moda, film

Antoin çocukluk dönemlerinde saçlarını kestirdiği güzel kuaföre karşı aşırı bir tutkuya kapılır ve kurduğu en büyük hayal bir kuaförle evlenmek olur. Sonunda bu hayale tam anlamıyla benzeyen bir bayan ile evlenir. Hayatının tüm saatlerini onun dükkanında oturarak her hareketini seyretmeyle geçirir.

5. Dönüş (2006)

Pedro Almodóvar'ın yönettiği 2006 yapımı bir İspanya filmi olan filmin başrollerinde Penélope Cruz, Carmen Maura, Lola Dueñas yer alıyor. Film, ölüm, anne-kız ilişkileri ve komşuluk gibi temalara değiniyor. 

 saç, tasarım, moda, film

Hayatını zor koşullarda sürdüren Raimunda, güçlü ve akıllı bir kadındır. Ailesine bakabilmek için birden fazla işte çalışmaktadır. Ablası Sole, onun kadar savaşçı bir yapıya sahip değildir ama evini bir kuaför salonuna çevirerek para kazanmaktadır. Kızıyla beraber atlattıkları sıkıntılı günler yetmezmiş gibi Raimunda ve Sole bir gün halalarının vefat haberini alırlar. Halasının cenazesine ablası ile beraber gitmek isteyen Raimunda, gittiği yerde daha keskin bir acı ile karşı karşıya gelecektir. Öte yandan Sole da cenazede hayatının şokunu yaşayacaktır. Yıllar önce bir yangına kurban giden anneleri Sole'nin kuaför salonu olarak kullandığı evine geri dönmüştür. Hem kızlarının hem de torununun ona ziyadesi ile ihtiyacı vardır.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975