Kuaförlerin sorunları

Kuaförlerin en önemli 10 sorunu

Kuaförün hayatının her zaman pırıl pırıl akan bir nehir gibi sakin ve huzurlu olmadığını bir kuaförden başka kim daha iyi bilebilir?

1-Kararsız müşteri:

Hepiniz mutlaka karşılaşmışsınızdır ve korkulu rüyanızdır. Bu müşteri şu çelişkili cümlesiyle diğerlerinden ayrılır: “Değişik bir şey istiyorum, ama kısalmasın ve boya olmasın.” Bu gibi kişilere bir kuaför salonunun kapısından içeri girerken yanıldıklarını ve daha çok bir sihirbaza ihtiyaçlarının olduğunu nasıl anlatmalı?

2- Gürültü:

Hepiniz belli aralıklarla çalışarak kulakları sağır eden fön makinesinin gürültüsünü bilirsiniz. O kadar yoğundur ki ne iş arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz ne de müşterilerinizle sohbet edebilirsiniz… 

3-Boya mı eller mi?

Gün boyu her türden boyayı kullana kullana ki bunlar çıkmayan lekeler bırakır ve bunun ceremesini elleriniz çeker. Evet, bir insanınkinden çok uzaylı yaratığınkilere daha fazla benzeyen ellerinizin renginden bahsediyoruz.

4-Gecikme:

En büyük klasik. Geç kalan müşteri. Söyleyecek bir şey yok, aksi taktirde kaba adam etiketi yeme riskini alırsınız.

5-Her yere giren saçlar!

Bütün gün yoğun çalıştınız, eve döndünüz, üstünüzü değiştiriyorsunuz… Ve bir baktınız giysilerinizin içine kadar giren şey nedir? Her tarafa dağılmış bir yığın saç! Üstelik kaşındırıyor!

6-Kelepir kuaför:

Bütün arkadaşlarınız sizi resmi kuaförleri bellemiş. Dahası büyük bir avantajınız var: Bedavaya geliyorsunuz!

7-Kuru eller:

“Bir şampuan yapalım…” Bu cümleyi her söyleyişiniz, yıkama setine gitmek şeklinde gerçekleşir. Yıkama seti demek su demektir. Tekrar tekrar su demek kuru eller demektir. Sizin durumunuzda, çatlamış hatta kavrulmuş ellerden bile bahsedilebilir.

8-Sırt ağrısı:

Her zaman ayakta dura dura ağrıyan sırtınız ki bir tek bununla kalsa… Fön çekmek için havada duran dirsekler, yıkama setine dayanan dizler, makas tutmaktan uyuşmuş parmaklar, sabit duruş pozisyonları, garip şekil almalar, üst üste tekrarlanan hareketler… Kuaförler kas iskelet sistemi hastalıklarına özellikle mağdur kalan meslek grubudur…

9-Kesikler:

Makasın, baş parmakla işaret parmağı arasında küçük bir kesik açması çok sıradan gözükebilir ama hemen ardından eldivensiz perma işlemi yapmak, aman yarabbi nasıl da yakar! Neden bahsettiğimizi biliyorsunuz…

10-Kokular:

Röflenin ve her türden karışımın hazırlanması. Kuaför salonundaki kokuların misliğine ve keyfine hoş geldiniz. İşte madalyaya hak kazanan koku… Perma!

 

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975