Kuaförler Derneği’nden Sektöre Büyük Katkı!

Kategori

Geleceğin Saç Tasarımcılarını Yetiştirme İşbirliği Protokolü

Kuaförler Derneği ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında sektörde bir ilke de imza atıldı.

Kuaförler Derneği'nden Sektöre Büyük Katkı!

Uzun yıllardır Kuaförler Derneği ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalı protokol çerçevesinde kuaförlük programına sahip Meslek Liseleri’ne teknik eğitim desteği veren, atölyelerini yenileyen Kuaförler Derneği bu desteğin çapını ülke çapına yaymak üzere T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Kuaförler Derneği'nden Sektöre Büyük Katkı!

Ülke çapında imzalanan ilk olma özelliği taşıyan protokol çerçevesinde Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir ve Samsun’daki seçilmiş pilot okullara yönelik olarak Kuaförler Derneği’nin yine teknik eğitim desteği , atölye yenileme ve üstün başarı bursu verme gibi önemli sorumluluklar yüklüyor.

Kuaförler Derneği'nden Sektöre Büyük Katkı!

Bu kapsamda şu ana kadar dernek üyeleri tarafından protokolün 5 yıllık süresi içinde belirlenmiş olan 50 üstün başarı bursu için 57 bursun sağlanmış olduğu da imza töreninde kamuoyu ile paylaşıldı.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve 43. komite başkanı Ömer Sarıoğlu ev sahipliğinde ATO Yönetim Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof.Dr. Kemal Varın Numanoğlu ve Kuaförler Derneği Başkanı Mahmut Ebil protokolün önemine dair düşüncelerini de basın ve katılımcılarla paylaştılar.

Kuaförler Derneği'nden Sektöre Büyük Katkı!

Kuaförler Derneği'nden Sektöre Büyük Katkı!

Anıtkabir’i de ziyaret eden Kuaförler Derneği üyeleri bir ilke imza atmanın gururunu taşıyordu.

Habere ilişkin detayları Estetica Dergisi Sonbahar 2019 sayısında bulacaksınız.

Estetica Dergisi’ne Abone Olmak için bilgilerinizi girin, arayalım.

    Önerilenler

    Benzer İçerikler

    1 Yorum