Koronavirüs sonrası kuaförler için yeni satış fırsatı

Covid-19 salgınıyla birlikte dünyanın farklı birçok noktasında kuaförlerin danışmanlık hizmeti sanal ortama taşındı. Özellikle görünümün baştan aşağı değişeceği kesim ve renklendirmelerde randevu öncesinde internet üzerinden görüştükleri müşteriye ön bilgilendirme ve danışmanlık sunan kuaförler, hem zamandan kazanıyor hem de kendilerine ekstra ücretlendirebilecekleri bir hizmet yaratıyorlar.

Ön Hazırlık

“Yılın İngiliz Kuaförü” unvanına sahip Robert Eaton, sanal danışmanlığın öncülerinden. Eeton; “Müşteriler sanal danışmanlık için randevu aldıklarında ihtiyaç ve isteleri doğrultusunda yapılması gereken ya da yapılabilecek işlemlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Böylece, salona geldiklerinde ne yapmamız gerektiği konusunda her ikimiz de hazırlıklı oluyoruz,” diyor. 

Satış Fırsatı

Zoom üzerinden danışmanlık sunan Barrie Stephen ise şunları söylüyor: “Müşterimize neredeyse 15 dakika süren kişiye özel  aşırı detaylı bir danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmet işlem sonrası saç bakımını da içeriyor. Müşteri salonda değil de evinde olduğu için  kendisiyle özel olarak ilgilenilmesi hoşuna gidiyor; kendisine satış yapılıyormuş gibi hissetmiyor.”

Kuaföre ciro desteği: Kuaforumden.com

Özellikle kuaförlüğün e-ticarette uğradığı ciro kaybını tekrar kuaförlüğe kazandırma amacını taşıyan Kuaförümden A.Ş., kuaforumden.com e-ticaret platformu ve e-ticaret pazar yerleri üzerinde faaliyet göstererek bu kaybı kurulan şirket üzerinden hissedarlarına ve kupon koduyla satış yapmak isteyen tüm kuaförlere geri kazandıran bir proje.

Kuaförümden A.Ş. hissedarları kimler?

Sektörün yakından tanıdığı isimlerin yer aldığı Kuaförüm A.Ş. hissedarları arasında; 

Adnan Serter, Ali Tacir, Ali Cavdar O., Alper Yetişir, Ayhan Tuncer, Bülent Duruk, Cemil İrez, Cüneyt Candan, Çiğdem Ebil, Devlet İzgi, Dilber Ayduğan, Eda Koşar, Elif Boztepe Çetin, Emrah Kemendi, Emine Küçük, Emrah Yerlikaya, Engin Yöney, Ergin Şaşmaz, Erhan Tunç, Erkan Güzel, Erkan Yıldırım, Ertan Gülpınar, Fatih Kodal, Gülay Tiran, Habip Örs, Hakan Köse, Hasan Ebil, Hıdır Gürbüz, Hüseyin Ebil, Hüseyin Kara, Hüsnü Yüksel, İbrahim Öztaş, İlker Hüseyin Tan, İlknur Akbulut, İsmail Babuz, İsmail Bodur, Kadir Alkan, Kemal Gümüş, Koray Acıboyraz, Levent Akan, Mahmut Ebil, Mehmet Kaya, Mehmet Başata, Metin Bahçecik, Muhammet Kodal, Muharrem Gür, Mustafa Demirbağ, Mustafa Mizmizlioğlu, Necdet Yazıcı, Nihat Tatlı, Nurdoğan Kopal, Okan Aspir, Osman Çapa, Sabit Akkaya, Sebahattin Karabulut, Selahattin Alan, Selim Coşkun, Sezgin Köle, Seyit Kumak, Soner Dalkılınç, Taylan Özkan, Yağız Yazıcı, Yasemin Çelik Koçak, Yıldırım Özdemir, Yılmaz Baykara, Yakup Koçyiğit, Yusuf Koçyiğit ve Zahittin Bozdal bulunuyor.

Kuaförümden A.Ş. ‘de kimler hissedar olarak yer alabilir?

Bu özel yapı içerisinde kuaför olmak kaydıyla herkes ön-başvuru yaparak yer alabiliyor. Çalışanlar olarak veya işletme olarak da yer alma imkanı mevcut. Ön-başvuru için kuaforumden.com üzerinden aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

Bu platformda yer almak için hissedar olmak zorunlu mu?

Hayır. Platformda kupon kodu kullanarak satış gerçekleştirebilir ve bu satıştan kazanç elde edebilirsiniz.

Hissedar olmak için ödeme tutarı ne kadar?

4 pay için 4.000TL tutarında bloklar halinde satışa sunulan hisselerden satın alarak hissedar olma imkanı bulunuyor. Ön-başvuru koşulu bu nedenle mevcut. Gelen talepler doğrultusunda daha fazla kişinin hissedar olması amacıyla ön-başvuru zorunlu kılındı. Gelecek talepler oranında daha fazla hisse sahibi olma imkanı da bulunmakta.

Şirketin yönetiminde kimler var?

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sektörün yakından tanıdığı bir isim yürütüyor: Erkan Güzel. Ayrıca danışma kurulunda şirket hissedarları da bulunmakta.

Önerilenler

Benzer İçerikler