Kleopatra ve Geçerliliğini Koruyan Güzellik Sırları

İnsanlık tarihinin en etkileyici kadını olarak bilinen Mısır Kraliçesi Kleopatra, yüzyıllardır güzellik ritüelleri ile anılıyor. Kleopatra’nın kapsamlı bir şekilde incelenip araştırılan güzellik sırları, bugün bile çoğumuzun ilgisini çekiyor.

Kraliçe Kleopatra güzellik sırları ve ritüelleri

 1. Antibakteriyel özelliğinden dolayı yüzünde bal kullanmayı severdi. Bal mükemmel bir yumuşatıcı ve nemlendiricidir. Kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cilt pH’ını düzenlemeye ve saçınızı yumuşatmaya yardımcı olabilir.
 1. Yüzünü yağ ve tebeşir ya da yağ ve kireç karışımıyla günde birçok kez yıkardı.
 2. Yüzünü elma sirkesi ile durulardı.
 3. Zencefil, soğan, terebentin ve kaz yağı, Kraliçe Kleopatra’nın cilt bakımında kullandığı sayısız cilt bakım ürünlerinden bazıları.
 4. Vücudunu ve yüzünü pul pul dökmek için deniz tuzu ile doğal bir peeling uyguluyordu.
 5. Kraliçe Kleopatra sivilce izlerini yok etmek için gülsuyu kullanırdı. Gül yaprağı özü, serbest radikalleri azaltmaya yardımcı olan antosiyaninler, polifenoller ve flavonoidler gibi güçlü antioksidanlar içerir. Ayrıca antiinflamatuar özelliklere sahiptir.
 1. Kraliçe Kleopatra, tırnaklara hoş bir kırmızımsı kahverengi renk veren kına ile doğal bir oje kullanırdı.
 2. Saçını boyamak için kına veya Ardıç meyveleri, yağ ve bilinmeyen iki bitki karışımı kullandı.Bunların yanı sıra saç dokusunu zenginleştirmek için zeytinyağı kullandığı biliniyor.
 3. Süt: Kleopatra’nın süt banyosu meşhurdur. Stresi azaltmak ve cildinin ışıldamasını sağlamak için uçucu yağlar ve aromatik çiçekler içeren banyosuna Ölü Deniz tuzu eklerdi. Sütü sadece banyo için kullanırdı. Nemlendirici olarak kullanmak üzere sütü zeytinyağı ile karıştırırdı. Süt, sivilce, siyah nokta ve aşırı yağ üretimi gibi birçok cilt sorununu çözmeye yardımcı olabilecek faydalı bileşenler içerir. Ayrıca cildinizi yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur.
süt banyosu
 1. Koku söz konusu olduğunda gül ve yasemin kokularını tercih ederdi.
 2. Belirli bir kuşun haşlanmış ve ezilmiş kemikleriyle karıştırılan salatalık, sakız, yağ ve çınar suyu, Kraliçe Kleopatra tarafından tüy dökücü krem olarak kullanılmıştır.
 3. Olası bir vücut kokusunu önlemek için keçiboynuzu ve bazı esansiyel yağlar kullanırdı.
 4. Dudaklarını renklendirmek için kırmızı aşı boyası ve yağ karıştırılır ve gözlerini yatıştırmak için kereviz ve kenevir birleştirilip uygulanırdı. Antimon Sülfür gözlerini, kaşlarını ve kirpiklerini koyulaştırmak için kullandığı siyah kimyasaldı.
 5. Ten rengini açmak için yeşil üzüm ve bal karışımından faydalanıyordu.

Önerilenler

Benzer İçerikler