Kıvırcık saçlı erkek müşterilerinizi mutlu etmek için ipuçları

HBO

Erkekler artık doğal buklelerini ortaya sermeye daha istekli. Kıvırcık saç uzmanlarından en iyi dokulu görünümler için birkaç ipucu:

Eğitimi ihmal etmeyin

Kıvırcık saçı doğru çalışabilmek için eğitim olmazsa olmaz. Müşterinize doğru bir danışmanlık sunabilmek için içten dışa kıvırcık saçı nasıl çalışacağınızı bilmeniz gerekiyor. 

Bazen kuaförler ve berberler bu konuda yeterli eğitim almayıp sadece bildikleriyle yetiriyorlar. Müşterinizin saçının ihtiyacını, saçın uzama yapısı ve buklenin tipini doğru analiz edebilmeniz şart. Ancak bu şekilde istedikleri görünümü elde edebilirsiniz.”

Aşırılıktan kaçının

Bukleler hassas olduğu için aşırı elektriklenmeyi önlemek ve lülelerin doğal şeklini kaybetmemesi için ürünleri ve maşa gibi aletleri aşırı kullanmaktan kaçının.

Ürünü saç ıslakken uygulayın, parmaklarınız ya da geniş dişli bir tarakla şekillendirin ve bir daha dokunmayın. Bu şekilde saçtaki elektriklenmeyi bertaraf ederken hoş bir hacim elde edersiniz. Saça ellerinizle gerektiğinden fazla müdahale etmeyin.

Kıvırcık saçta ustura en yakın arkadaşınız

Kıvırcık saçı keserken ustura kullanmak aşırı dokulandırmayı önlemenin en iyi yoludur. Pek çok erkek saçlarının doğal görünmesini ister. Bu yüzden ustura kullandığınızda saçın düşmesini istediğiniz yönü hedefleyebilir ve bukleleri zenginleştirebilirsiniz. Bu şekilde kontrol sizde olur. 

Ürünlerinizi iyi tanıyın

Kıvırcık saç söz konusu olduğunda en büyük düşmanınız elektriklenmedir, fakat bu sorun müşterinizin bukle tipine ve şekline göre doğru ürünü kullanarak aşılabilir. Ürünleri çok iyi tanıyıp her birinin saça tam olarak ne yaptığını, ne içerdiğini, nasıl şekil verdiğini ve her saç tipinde nasıl bir etki yarattığını iyi bilmeniz gerek. 

Kuruturken difüzör kullanın

Bildiğiniz gibi, kıvırcık saç asla iki kez üst üste aynı şekilde kurumaz. Ancak saçı kurutma sürecinde saçta kontrol sağlamanın en iyi yolu difüzör kullanmaktır. Pek çok kuaför daha hızlı olduğu için normal kurutmayı kullanır, fakat bu son görünümü olumsuz etkiler.

Önerilenler

Benzer İçerikler