Keskin kesim ve temiz hatlar için ipuçları

16 yaşından bu yana saç şekillendiren Romanyalı is Ciprian Vaida, Londra’da Sasson’da bir keskin hatlı kesim eğitimine katıldıktan sonra, 20 yaşında ilk salonunu açtı. 

Vaida temiz hatlar ve keskin uçlar yaratmak için teknik ipuçlarını paylaştı. 

  • En başından beri modeli mümkün olduğunca temiz bir şekilde ortaya koyun. Temiz bir kesim daima temiz ayrımlar üzerinde çalışarak elde edilir. 
  • Ana hatları düzeltirken kırpma makasını çok fazla kullanmaktan kaçının. Ben daima nokta kesim tekniğini kullanırım.
  • Saçın keskin kesimlere uygun olup olmadığı çok önemlidir. Her saç tipi güçlü ve keskin bir görünüm kazanmaya müsait değildir. Müşterinizin yeterince saçı olduğundan ve saçlarının çok kıvırcık olmadığından emin olun. 
  • Bir bob modeli üzerinde çok güçlü bir ana hat oluşturmak istiyorsanız, kat vermekten ve artkafa kemiğinin altındaki saçı inceltmekten kaçının. Ayrıca kulakların çevresindeki saçın yoğunluğunu control edin. Müşterinizin yeterli miktarda saçı olduğundan emin olmanız gerek ki ana hat arkadan öne istikrarlı olsun, 
  • Gerçekten keskin ve düz bir ana hat yaratabilmek için şekli iyice kontrol etmelisiniz. Ardından salonunuzda düz bir yüzey bulup ana hattırızı yüzeyle karşılaştırın. Eğer paralel ise doğru yapmışsınız demektir. Eğer kğvrğmlğ ye de diagonal ise tarağınızı kullanarak  kesin ve düzeltin.