fbpx

Jüri üyeleri ne diyor? Viki Motro

Kategori

Eczacıbaşı-Schwarzkopf Genel Müdürü Viki Motro

Hairist Ayın Kuaförü Yarışması’nı nasıl değerlendiriyor? 

‪Eczacıbaşı-Schwarzkopf Genel Müdürü Viki Motro ,Hairist Ayın Kuaförü Yarışması

Sektörün gelişimi açısından bu tarz yarışmaların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de Hairist bu konuda öncülük etti. Kuaförlerin salonlarda motivasyonlarının artması ve kendilerini geliştirmeleri açısından yarışma çok değerli. Schwarzkopf Professional olarak, İngiliz Kuaförleri Ödülleri gibi yarışmaları da destekliyoruz. Yurtdışında fotoğraf başvurusu ile gerçekleşen yarışmalarda zaman içerisinde kalite de yükselmiş. Ayın Kuaförü Yarışması’nda da her geçen ay gösterilen özeninin ve fotoğrafların kalitesinin artacağını düşünüyorum.

Şekillendirme kategorisinde kısa saçlarda saçın yapısı ve dokusuna göre, doğru ürün kullanımı ile çok enteresan şekiller yapılabilir. Saçın kesimi ve rengi güzel bir şekillendirme ile vurgulanırsa, çok anlamlı hale geliyor. Bu kategoride birinci seçemedik, daha önceki yarışmalarda yapılan saçları taklit eden tasarımlar vardı. Jüri üyeleri olarak bizim amacımız, yarışmaya katılan kuaförleri,  araştırma yaptıktan sonra yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayıp fikir üreterek kendi yorumları ile farklı saçlar tasarlamaları konusunda teşvik etmek. Kuaförlerin eğitimlere katılmaları çok büyük önem taşıyor. Günümüzde internet aracılığıyla bilgiye ulaşmak çok kolay. Değişik yaklaşımlarla, dünyada son trendlerden, ilham alarak saç tasarlamalarını bekliyoruz.

Yarışma, dört farklı kategoride gerçekleşmesi itibarıyla kuaförün uzmanlık alanını ortaya koyması açısından da fayda sağlıyor. Dünyada her alanda artık özelleşme var. Kuaförler, kesim, renklendirme, topuz kategorisine ağırlık verip, uzmanlaştıkları gibi şekillendirme konusunda da uzman olabilirler.     

Yarışmada kazananlar ödüllerin yanında, kendilerini öne çıkarma fırsatı buluyor ve bilinirlik kazanıyorlar.  Katılımcılar ben bu işi çok iyi biliyorum düşüncesiyle gidiyorlarsa çok bir şey elde edemezler. Mesleki gelişimlerine odaklanarak, tasarladıkları saçları başkalarının çalışmaları ile karşılaştırarak, daha iyisini nasıl yaparım diye hırslanıyorlarsa, kendilerine bir şeyler kazandırabilirler. İlerleyen aylarda katılımın daha da artmasını diliyorum.  

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz