Jüri üyeleri ne diyor? Habip Örs

Kategori

Habip Örs’ün Ayın Kuaförü Yarışması hakkındaki görüşleri

HAIRiST Kuaförük ve Saç Tasarım Portalı, kuaförlerin vizyonlarını geliştirmelerine ve ilham almalarına yardımcı olması itibarıyla, sektörün gelişimi için çok büyük fayda sağlıyor.

Yarışmanın salon verimliliğine büyük bir katkısı olduğunu ve dijital ortamda düzenlenen çok pratik bir yarışma olmasından dolayı katılımın daha da artacağını düşünüyorum. Ekim ayında düzenlenen yarışmada, salonumuzdan birinci seçilen iki arkadaşımız, ödül aldıktan sonra, salona daha güzel bir enerji ile gelmeye başladılar ve bu bütün çalışanları etkiledi. Salonda genel anlamda bir motivasyon artışı oldu.

Daha iyisini yapmak için sınırlarını zorlayıp, kendilerini daha çok geliştirmeye yöneldiler.

Çağımız dijital iletişim çağı, müşteriler internetten gördüm, sizin salonunuzda çalışan bir kuaför yarışmada ödül kazanmış ben saçımı ona yaptırmak istiyorum diyerek, salona geliyorlar. Kazananların plaketlerini salonumuzun en güzel yerinde duruyor ve müşteriler plaketleri gördüklerinde kazananların kim olduğunu sorup, saçlarını onlara yaptırmak istiyorlar. Kazanılan ödüllerin yanında kuaförün yarışmada birinci seçilmesinin kendini geliştirmesi açısından da çok büyük faydası var.

Ocak ayı yarışması için başvurular güzeldi ama daha önceki yarışmalar ile birbirine çok benzeyen çalışmalar vardı. Oysa ben Türkiye’de çok yetenekli kuaförler olduğuna inanıyorum ve onlara yarışmaya katılmalarını tavsiye ediyorum. Cesaretli olsunlar ve yarışmaya fark yaratan stiller ile katılsınlar. Şekillendirme kategorisinde daha güncel, ticari, sokak modasını yansıtan stiller görmek istedik. İlerleyen aylarda bu kategoride beklentileri karşılayan modeller göreceğimize inanıyorum.

Katılımcıların çalışmaları Facebook ve Instagram kanallarında paylaşılıyor ve dünyanın bir diğer ucundan beğeni alabiliyor. Bu çok güzel bir fırsat. Her kuaförün yarışmaya katılmasını öneririm.

Önerilenler

Benzer İçerikler