İzmir Kuaför Meslek Odaları ve Bornova Belediyesi Yeni İstihdam Projesine İmza Attı!

Bornova Belediyesi, İZTO 21. Kuaförler Güzellik ve Kuru Temizleme Komitesi, İzmir Kuaförler, Manikürcüler ve Güzellik Uzmanları Odası işbirliğiyle yeni bir istihdam protokolüne imza attı.

Protokolün amacı, Bornova Belediyesi, İZTO 21. Kuaförler Komitesi ve IKUGUOD işbirliği kapsamında sosyal projelerin hayata geçirilerek iş arayan vatandaşlara yeni bir meslek edindirmek ve iş bulmalarına yardımcı olmak.

Bu doğrultuda 25- 35 yaş arasındaki işsiz vatandaşlar Bornova Belediyesi’ne başvurarak; kuaförlük, manikürcülük ve güzellik uzmanlığı alanlarında meslek edindirme kurslarına katılarak eğitim alabilecek ve yeni iş imkanlarına sahip olabilecek. 

WhatsApp Image 2020 02 13 at 11.23.30

İZTO 21.  Kuaför Güzellik Salonları ve Kuru Temizleme Grubu Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Osman Çapa, kuaförlük mesleğinin temsilcileri olarak meslek edindirmeye ve istihdam sağlamaya katkıda bulunmak istediklerini dile getirerek;

”Çok sayıda vatandaşımız iş arama maksadıyla Bornova Belediyesi ve bizlere müracaat ediyordu. Biz de daha kolay istihdam sağlama fikrinden yola çıkarak Bornova Belediyesi katkısıyla bu işbirliğine imza attık.

 Meslek odaları olarak bizler,  hocaların ve eğitim programlarının belirlenmesinde yardımcı olurken, ihtiyaç duyulan eğitim malzemeleri için de sosyal sorumluluk projelerine duyarlı markalardan destek talep edeceğiz. Bu doğrultuda 25-35 yaş arası iş arayan vatandaşlar Bornova Belediyesi’ne başvurarak kuaförlük, manikürcülük ve güzellik uzmanlığı alanlarında meslek edindirme kurslarına katılabilecek ve bu alanlarda iş bulabilecek.’’

WhatsApp Image 2020 02 13 at 11.23.31

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un en önemli vizyon projelerinden olan Altın Bilezik’te sanayi siteleri, sivil toplum kuruluşları ve özel kurumlarla da işbirliği yapılarak, özellikle ara eleman yetiştirmek üzere meslek kursları açılacak.