İz bırakanlar: Jean Seberg

İz bırakanlar: Jean Seberg

Kısacık saçlarıyla 60'ların moda ikonları arasındaki yerini her daim koruyan Jean Seberg Iowa Marshalltown'da doğdu. Kendisini keşfeden Otto Preminger, ilk iki filminin yönetmenliğini yaptı. İlk filmi 1957yılında George Bernard Shaw'ın eseri olan Saint Joan'dan derlenen bir filmdir. Bu filmden sonra ona Saint Jean denilmeye başlanmıştır.

saç, moda, tasarım, ikon

İlk evliliğini yönetmen François Moreuil ile yaptı. 1962 yılında kendisinden 24 yaş büyük Romain Gary ile evlendi. Gary'nin yönettiği Peru'daki Kuşlar ve Öldür adlı filmlerde rol aldı. Ancak 1969 yılların sonlarına doğru Meksikalı yazar Carlos Fuentes ile yaşadığı ilişki ile Romain Gary ile evliliğini sonlandırdı.

saç, moda, tasarım, ikon

Ünlü yönetmen Jean-Luc Godard'ın 'Breathless' filminde gözlerimizi Jean Seberg'in pixie kesiminden almak neredeyse imkansızdı. Paris'te yaşayan bir Newyorklu Patricia karakterinin maskülen saç kesimiyle feminenliğini sonuna kadar göstermesinin altında sadece Jean Seberg kalkabilirdi.

saç, moda, tasarım, ikon

Tarzı ve kısacık saçlarıyla Seberg'i sadece günün modacıları değil, FBI dedektiflerinden John Edgar Hoover de takip ediyordu. Fransız sinemasının Amerikalı aktrisi Kara Panterler'e açıktan destek veriyordu. 

 

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975