İz bırakan yetenek: Trevor Sorbie

Kategori

Korkusuz sanatın kusursuz teknikle birleştirilmesi

Berberlerin oğlu ve torunu olmasına rağmen, Trevor saçların “genlerinde” olduğunu asla hissetmedi. Sanat tutkusundan dolayı,15 yaşında okulu bıraktıktan sonra, babasının aile berberinde ona yardım etmeye başladı. Aylar içinde salonun yerlerinde bile saç keserken kuaförlük için doğal bir yeteneğe sahip olduğunu keşfetti. Bu onun için önemli bir keşifti; sanata tutkusuyla birleşen bu kariyerde, saçları yeni tuvali olarak kullanıyordu.

İz bırakan yetenek: Trevor Sorbie

Bir kuaför okulunda daha resmi bir eğitimin ardından, Trevor’ın yeteneği, öğretmeni tarafından yapılan bir tanıtımdan sonra, Vidal Sassoon dışında kimse tarafından tanınmadı. 1972’de Londra’da Sassoon için çalışıyordu ve sektördeki en korkusuz ve orijinal kuaför olarak ününü geliştirdi. İkonik yaratımı ‘The Wedge’, Vogue’da iki sayfalık bir sayfa alan ilk saç resmiydi ve hikayesinin bir sonraki bölümü başlamak üzereydi.

İz bırakan yetenek: Trevor Sorbie

1979’da Trevor’a Covent Garden’da kendi salonunu açma fırsatı verildi. Bu, bugün bildiğimiz şirketin başlangıcıydı. Trevor, kendi sezgisel kuaförlüğünü tüm ekibi için temel teknik olarak kullanarak benzersiz bir marka yaratabildi;

“Korkusuz sanatın kusursuz teknikle birleştirilmesi”

Her yeni kuaför, tekniklerinin ve sanatsal zevklerinin “Sorbie” seviyesini karşılamasını sağlamak için yoğun bir eğitim sürecinden geçiyor.

 

Covent Garden’daki salonuyla hemen başarı elde eden Trevor, hem İngiltere’de hem de uluslararası olarak satılan bir saç bakım ürünü serisi de dahil olmak üzere elini diğer girişimlere çevirdi. Her iki işletme girişimi de artmaya devam etti ve salon markasının Brighton, Manchester, Hampstead ve Richmond’daki diğer dört bölgeye ve Çin’deki uluslararası sitelere kadar genişlemesine yol açtı.

İz bırakan yetenek: Trevor Sorbie

Trevor, tutku projesine 2004’te başladı, tıbbi saç dökülmesi hastalarına peruk kişiselleştirme sağlayan ‘mynewhair’ adında bir hayır kurumu açtı. Kansere karşı mücadelesinde kayınbiraderinin karşılaştığı zorluklardan ilham alan Trevor, Birleşik Krallık’ta yapay saçları kişiselleştirme sanatında yaklaşık 1000 kuaför yetiştirdi ve konsept L’Oreal ortaklığında dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Trevor ve Sanat Ekibi, sayısız Uluslararası eğitim seminerine ve dünyanın dört bir yanındaki şovlara liderlik ederek sanatsal başarısını sürdürüyorlar.

Önerilenler

Benzer İçerikler