İnce telli saçlara dair bakım ve şekillendirme

İnce telli saçlar sönük ve hacimsiz görünümlerinden dolayı sürekli olarak bakım ve doğru şekillendirme ürünlerini kullanmayı zorunlu kılar.

Nasıl bakım yapılmalı?
Hiçbir koşulda yağlı ürünler kullanmayın, bunun yerine saçı güçlendiren ürünler tercih edin. Hacim veren şampuan ve saç kremleri ince saçlar için idealdir. Bunlar saçı ağırlaştırmaz ve saçın üst kısmında kalınlaştırıcı etkisi vardır. Diğer bir ipucu: her zaman saç kremini tarakla uygulayın ve bir süre bekleyin, sonra durulayın.

İnce telli saçlar

Nasıl şekillendirilmeli?

Uzun süreli hacim için, deneyimli saç tasarımcıları genelde fırçalı bitişi öneriyor; aynı anda birkaç fırça ile çalışıyor ve fönden sonra saçtaki münferit bölgelerin soğumasını sağlıyorlar. Doku kazandırıcı spreyler de fönden sonra yardımcı olabilir. Bunlar, mucizevi bir şekilde en ince saçlara bile daha fazla tutuş, dayanıklılık ve hacim kazandırır. Ek olarak, saç zaten tutuşa sahip olduğu için istenirse daha sonra tutturulabilir.

Saç stilinin tüm gün dayanması için

Bu tip saçlar, hacmini çabuk kaybetme eğilimindedir. Saç stilinin bütün gün kalıcı olması için doğru şekillendirme ürünlerini kullanmalısınız. Şu an çok popüler olan saç tokaları ve klipsler gibi şık aksesuarlar harika tutuş sağlar. Saç bantları ve bandanalar ince telli saçlar için pek uygun değil. Yapışmayan esnek bir tutuş için saç spreyini dikkatli seçmelisiniz.

İlgili bakım ve şekillendirici ürünler:

Önerilenler

Benzer İçerikler