fbpx

IFA PARIS ISTANBUL FASHION SHOW 2022 ALKIŞ TOPLADI

Kategori

Fransız moda mirasını modern küreselleşen dünya ile birleştiren, Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen moda okulu IFA PARIS İstanbul Kampüsü, son sınıf öğrencilerinin tasarımlarını Fashion Show kapsamında Fransız Sarayı’nda gerçekleşen bir defile ile moda severlerin beğenisine sundu. Ünlü Koreograf Asil Çağıl’ın koreografisini yaptığı etkinlikte, ünlü modeller Zeliha Çal, Simge Ünal, Seviye İkbal Tulgar, Derya Ekşioğlu, Türkan Geyik, Oğulşat  Gagşalova, Melissa  Aslan, Yanita Shmidt, Albina Detkova gibi taçlı güzeller podyuma cıktı. 

Fransız Sarayı Bahçesinde Büyüleyen Defile

Bu sene Paris’te kuruluşunun 40. yılını kutlayan ve 9 yılı aşkın süredir İstanbul Kampüsü’nde faaliyet gösteren IFA PARIS, bugüne kadar 6000’den fazla mezun verdi ve uluslararası kapsamda moda dünyasının öncü markalarına seçkin kişiler kazandırdı. İstanbul’da modanın öncü okulu olma yolunda ilerleyen ve her geçen yıl hem globalde hem de Türkiye’de adını başarıyla duyurmaya devam eden IFA PARİS, moda dünyasını doğudan batıya birbirine bağlayan stratejik bir konumda bulunan İstanbul’da 30 Haziran günü Fransız Büyükelçiliği’nin sahibi olduğu Fransız Sarayı’nda muhteşem bir defileye ev sahipliği yaptı.Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı 3. sınıf öğrencilerinin mezuniyet koleksiyonunu içeren bu moda show, kültürel uyumu koruyan, evrensel, sürdürülebilir ve her yönüyle yenilikçi tasarımlarla dikkat çekti. Mezun olan öğrenciler tasarımlarının sergilendiği, 30 Haziran günü gerçekleşen ve  sunucuğunu Açelya Kartal’ın üstlendiği defilede IFA PARIS İstanbul Moda Tasarımı ve Teknolojisi programı mezunlarından Aitadz Lalaeva, Asil Lawabna, Gamar Hasanova, Lynn Abdul Al, Negin Sadat Naji, Simge Çam, Syeda Kayanath, Tasneema Karima, Tuba Mueen, Warde Jubran’nın hazırladıkları koleksiyonlar ve Paris Kampüsü öğrencilerinin tasarımları bu özel davette sergilendi.

Türk medyasında tanınmış yerel ve küresel tasarımcılar, influencer’lar, cemiyetten önemli isimlerle birlikte çok sayıda basın mensubunun da yer aldığı defile, davetlilerin Fransız modasının havasını soluyabilecekleri bir kokteylle başlayıp podyumla son buldu.

2013 yılından bu yana İstanbul’da faaliyetlerini gerçekleştiren IFA PARIS İstanbul, moda ve lüks eğitimi almak ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkese eşsiz bir fırsat sunuyor. Lisans, lisansüstü programlar ve kısa kurslarla faaliyet gösteren “Uluslararası Moda Akademisi” IFA PARIS İstanbul, 52 milletten 120 öğrenciye farklı sektörlerden uzmanlık alanlarına sahip uluslararası eğitmenler tarafından eğitim veriyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz