fbpx

Hob Academy’den Adım Adım Modern Pixie

Filmlerinde sıklıkla kısa sarı saçlı karakterlere yer veren Yönetmen Alfred Hitchcock’ten esin alan bu pixie kesim, klasik stile meydan okuyan modern bir görünüm. HOB Academy saç tasarımcıları Jake Unger ve Warren Boodaghian bu ağırlığı alınmış görünümü elde etmek ve saça görünür bir hareket ve doku kazandırmak için daha ince bölgelerle daha uzun olan saçları harmanladılar.

İşte  bu stilin adım adım kesim tekniği:

1. Başın tepesinden kulak arkasına ön ve arkayı ayırarak başlayın. Sonra kakülü zigzag olarak ayırın. 

2. Başın tepesinde bir profil kesiti alarak başlayın ve boyu belirlemek için basin etrafında çember bir kesim hattı kullanın.

 3. Profil kesitini kılavuz olarak kullanıp başın orta alt kısmını yatay olarak kesin. Orta alt kısım kesilip kontrolü yapıldıktan sonra, bunu üst yanları önceki gibi kesmek için kılavuzunuz olarak kullanın. saçı son iki kesitte geriye doğru kaldırarak kesmek, ön kısımda daha fazla uzunluk yaratacaktır.

4. Yanları ve arkayı kesmek için üstteki boydan yararlanın. Yatay satıhta yuvarlak bir şekil yaratmak için saçı kaldırmadan çember bir kesim hattı kullanın.

4. Kaküle hareket ve doku kazandırmak için daha ince boyları daha uzun boylarla harmanlayan bir alan yaratmak üzere, kakülü başın tepesinden daha ince, paralel ve ayrık bir katman kullanarak kesin.

 6. Doku veren sprey uygulayın ve saçları kurutmaya ellerinizi kullanarak başlayın. Işıltı ve doğal hareket kazandırmak için saç tamamen kurumak üzereyken düz bir fırça kullanın.

7. Saç modelini yumuşatmak ve saç uçlarında kürke benzer bir etki yaratmak için saça inceltme makasıyla görsel olarak doku verin.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz