fbpx

Hizmette sınır yok

Kategori

Hizmette sınır yok

hizmet, aşk, kuaför, kuaförlük, saç, Gülgün Biçerel Uysal

Ya işinizi çok iyi yapın, müşterileriniz size aşık olsunlar, yada daha iyi yapabildiğinizi düşündüğünüz bir işi yapın. Çünkü insanlar deney tahtası değiller. Uygulayamada zorlandığınız ve beceremediğiniz işlemleri sunarak onları hayal kırıklığına uğratmak yerine, meslek eğitimlerine katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

İşinizi isteyerek ve severek yapmanız sizin hayal gücünüzü daha canlı ve zinde tutar. Zoraki yapılan işlerden verim alınamayacağı gibi birbirine saygısız, tahammülsüz ve beceriksiz toplumlar oluşur.

İyi hizmeti sadece işinin erbabı ve mesleğini seven insanlar sunabilir.

Müşterisinin neye ihtiyacı olup olmadığını, onların nelerden hoşlandığını veya hoşlanmadığını sadece sanatına değer veren, mesleğini seven zanaatkar bilir.

"Hizmet Hakkadır" deyimini çocuk yaşlardan beri duyarım, Dürüst çalışmanın  ve halka hizmetin değerinin ibadet kadar kutsal olduğunu daha çocuk yaşlarda benimsemiş biri olarak büyütüldüm.

Mesleğinde profesyonellik sadece el becerisiyle sınırlı değildir. Onlara en uygun ürünleri sunmak, en iyi ve güvenilir ortamda  doğru hizmeti almalarını sağlamak, onların rahatlamalarını sağlayacak ortam yaratmak hizmetin ve mesleğimizin gereksinimlerindendir.

Kendi düşüncelerimizin ve isteklerimizin yanısıra, topluma  ihtiyaçlarına göre hizmet vermek, problemlerini giderici hizmetlere yönelmek gerektiğine inanıyorum.

Müşterilerinize gelir durumlarına ve görünümlerine göre hizmet vermek yerine, her topluma uygun hizmet sağlamak ve her müşterinizi ayrıcalıklı kılmanın en doğrusu olduğuna inanıyorum.

Yeriniz, konumunuz ne olursa olsun, müşterilerinize hizmette kusur etmemeniz ve dürüstlükten ödün vermemeniz gerekir.

Mesleğinize ve yaşamınıza güzellik katmanın tek yolu kendinize yapılmasını istemediğiniz davranışlardan uzak durmak, müşterilerinize en iyi hizmeti sunmaktır. Çünkü hizmet Hakkadır…

Çünkü onlar buna değer….

Gülgün Biçerel Uysal

Önerilenler

Önceki İçerikKalite ve tasarım
Sonraki İçerikGeleceğe Yatırım

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz