Değişken Sonbahar Havasına Dayanıklı Saç Modelleri

Güneş, yağmur, rüzgar, nem: Mevsim değişimlerinde hava kararsızdır ve saçlarımız da aynı şekilde tepki verir. Sonbahar için hava koşullarına dayanıklı beş saç stilini görelim. İşte sonbaharın değişken havasına dayanıklı saç modelleri:

Mevsim değişimleri dengesiz hava koşullarına tabidir. Hava kararsızsa, saçınızı kontrol altında tutma ihtimaliniz azalır. Neyse ki, hayatı bizim için biraz daha kolaylaştırabilecek bazı hava koşullarına dayanıklı saç modelleri var. Bu görünümler, değişikliklere uyum sağlama kapasiteleri sayesinde nemle bile savaşabilir.

İşte sonbaharın değişken havasıyla başa çıkmayı kolaylaştıracak 5 saç modeli:

SONBAHAR İÇİN İDEAL: ISLAK GÖRÜNÜM

Yaz aylarına özel bir saç modeli olsa da ıslak görünüm aslında hem pratik hem de şık olduğu için sonbahar havalarına çok yakışıyor. Bu, iç mekanlardaki ilk akşam etkinlikleri için de yararlı olabilir.

Tüm doku ve boylarda işe yaramasına rağmen, özellikle omuz hizasındaki saçlarda çok iyi sonuç verir. Saçınız hala ıslakken, diplerden uçlara kadar parlak bir cila ve jel kombinasyonu uygulayın. Ardından, hepsini yüzünüzden uzaklaştırıp kulaklarınızın arkasına atabilirsiniz.

ıslak görünüm - dayanıklı saç modelleri

KOLAY HAVA GEÇİRMEZ BİR GÖRÜNÜM: ATKUYRUĞU

Atkuyruğu, son zamanlarda yüksek versiyonu ile enseden yukarıya yeniden canlanan başka bir zamansız sonbahar görünümü. Aynı zamanda Barbie at kuyruğu olarak da bilinen bu atkuyruğu hem sportif hem de zarif kıyafetlerle kullanılabilecek kadar çok yönlüdür. Ne kadar yüksek yaptığınıza bağlı olarak, etki çok farklı olabilir. Sıkıca çekilmiş ve şık bir efektle kaldırıp topladığınızda elmacık kemiklerini vurgular ve daha genç görünmenizi sağlar. Kusursuz bir sonuç için, kulakların kenarlarındaki bebek saçları denilen kısa saçları, bunlara saç spreyi sıktıktan sonra fırçalayarak yönetmeniz mümkün. Orta yükseklikte bir at kuyruğu, iyi bir hacimlendirici ile dokuyu geliştirmeyi kolaylaştırır. Ardından saçı tarak kullanmadan parmaklarınızla toplayın. Ensedeki kaymayı azaltmak için atkuyruğunu bağladığınızda yukarıya bakın.

atkuyruğu

HAVA ŞARTLARINA DAYANIKLI BİR ÇÖZÜM: PLAJ DALGALARI

Doğal bir etkiyi hedefleyen ve dağınık saçlar için sonbahar saç görünümleri arasında klasik diyebileceğimiz bir diğer stil. Plaj dalgaları çok rahat kullanılabilir, ancak tekniği mükemmelleştirmek için belirli bir miktar çaba gerektirir. Sıradan görünümlerine rağmen, işin sırır tam olarak doğru dokuyu elde etmektir. Düz saçlarda, hacim veren bir köpük ve kuru saça difüzör uygulamanız gerekir. Kıvırcık saçlarda bukleleri gevşetmeniz gerekir. Bu sonucu elde etmek için yatmadan önce saçınızı yıkayabilir ve saç kurutma makinesi kullanmak yerine biraz kağıt havlu kullanarak saçlarınızı sıkarak kurutabilirsiniz. Gerçekten de kağıt havlular, saçları dengeler ve havlu kumaşlardan daha fazla su emer.

HAVA GEÇİRMEZ BİR İHTİŞAM: KUTU ÖRGÜLER

Kutu örgüler adını örgünün bazında oluşturulan kare şeklindeki bölümlerden almıştır. Saçlar tamamen kuru olmalı ve her bir örgüyü oluşturmak için her kare içinde üç alt bölüm oluşturulmalıdır. Bu stil, saç tipine ve nasıl korunduğuna bağlı olarak altı haftaya kadar dayanabilir. Örgülü kaldığı süre boyunca saçı nemlendirmek için biraz yağ sürmek faydalı olabilir.

kutu örgü
RÜZGAR GEÇİRMEZ DÜĞÜM TOPUZ

Düşük ya da yüksek toplanan düğüm topuzların ortak noktaları, yapması çok basit olmasına rağmen yarattıkları “wow” etkisidir. Her iki durumda da bir bitiş spreyi çok faydalı olabilir. Hava rüzgarlı olduğunda saça daha uzun süre parlaklık ve destek sağlamaya yardımcı olan bir sabitleyici sprey veya parlatıcı bir macun…

topuz - sonbahar için dayanıklı saç modelleri

hava koşullarına dayanıklı saç modelleri, dayanıklı saç modelleri, hava koşullarına dayanıklı saç modelleri, hava koşullarına dayanıklı saç modelleri,

Önerilenler

Benzer İçerikler