HAIRiST 2014 Jüri Semineri

 

AKD’de gerçekleşen HAIRiST 2014 Jüri Semineri’nde yarışmada doğru değerlendirmenin yapılması için Antalya, İzmit, Edirne gibi Türkiye’nin pek çok ilinden jüriler bir araya geldiler. 

 

Seminerde yarışmanın çıtasını biraz daha artırmak ve geçtiğimiz senelerdeki deneyimleri göz önünde bulundurarak, hangi çerçeveden bakılırsa, daha iyi sonuçlar elde edilebileceği tartışıldı.

 

Jüri üyeleri dördüncüsü düzenlenecek HAIRiST’te yarışmacılara modellerine karar verme aşamasında 2014 İlkbahar Yaz Koleksiyonlarını, trendleri takip etmelerini tavsiye ettiler.

 

Tüm jürilerin aynı bakış açısıyla bakması için yapılan beyin fırtınasında saçların tekrarlanır hale gelmesi gerektiği, yarışmacıların geçmişteki yarışmaları baz almayarak, tüm saçların ticari, salonda kullanabilir şık saçlar olmasının önemi vurgulandı ve hiçbir şekilde fantezi ve avangard saçların değerlendirmeye alınmayacağı kararına varıldı.

 

Ayrıca, model, kıyafet, saç ve makyaj bir bütün halinde olduğu zaman daha etkileyici sonuçların ortaya çıktığı, satışın önemi, dünyanın her yerinde total görünüme bakılarak değerlendirme yapıldığı konuşuldu. 

Jüri üyeleri AKD (Artistik Kuaförler Derneği) Yönetim Kurulu kararıyla davet usuluyle AKD üyeleri arasından seçilirken bu yıl ilk kez  fakrlı üniversitlerin bünyesindeki kuaförlük bölümlerinin öğretim üyeleri de jüri üyesi olarak görev alacak.
 

2014 HAIRiST Yılın Kuaförü Yarışması'nın kuralları, saçların nasıl olacağı, jürinin nasıl değerlendireceği hakkında detaylı bilgiyi http://2014.hairist.com.tr/index.php?sayfa=yarismalar linkini tıklayarak alabilirsiniz.