fbpx

HAIRiST 2013’te İhtişam vardı…

Kategori

Tutkulu Saç Tasarımcıları HAIRiST 2013’te Buluştu

Üçüncüsü düzenlenen HAIRiST 2013, 1 Nisan’da, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Aralarında Almanya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İspanya, İtalya, Romanya ve Yunanistan’dan gelen izleyicilerin de yer aldığı etkinlikte 1106 izleyici ve görevli yer aldı.

Sektörün önde gelen lider marka ve kurumları tarafından desteklenen HAIRiST 2013’te sunulan 2013 İlkbahar-Yaz saç trendleri “Aşk” teması altında 5 farklı kuaförlük markası tarafından paylaşıldı.

Vassago Hairdesigners, Gülay Tiran, Salih Pehlivan-Adnan Serter, Pivot Point Türkiye ve final şovuyla sahne alan Hakan Köse, çarpıcı performanslarla yılın saç tasarımlarını 1000’in üzerinde izleyici önünde paylaştılar.

Açılış şovunu gerçekleştiren Vassago Hairdesigners ekibinin gösterisi izleyenleri kuaförlüğün mabedi, 18. yüzyıl Fransa’sına götürdü. 18. yüzyıl saray kostümleri ve saçlarıyla sahnede zarafetle salınan kadın ve erkekler, vals yaparak dönemin maskeli balolarını, görkemli ve ihtişamlı sosyal hayatını sahneye taşıdılar.  Altın varaklı koltuklar gibi detaylar da unutulmamıştı. 

HAIRiST’te sahne şovu gerçekleştiren tek kadın saç tasarımcısı Gülay Tiran ise “Rock&Love” adlı şovuyla rock’n roll saçların günümüzdeki yansımalarını ustalıkla ortaya koyarken özel makyajlar ve avant-garde saç tasarımlarıyla izleyenleri büyüledi. Tiran, sahnede maskeyle oturan modelin saçlarını kestikten sonra, sahneyi modele bıraktı. Maskesini çıkaran model, ünlü Türk rock şarkıcısı ise Pamela Spencer’dan başkası değildi.

Sahnenin etkileyici şovlarından bir diğeri de Adnan Serter & Salih Pehlivan ikilisinin sunduğu, yine teması aşk olan İstanbul konseptli saç defilesiydi. Kanun, klarnet, keman ve darbukayla ikilinin gösterisini destekleyen müzisyen bir ekip ve solistin yanı sıra bir rap şarkıcısının iki tasarımcının becerisine gönderme yapan “Makas Şairleri” adlı şarkısı, şovu zenginleştiren öğeler olarak dikkat çekti.  Adnan Serter’in çarpıcı topuzları ve Salih Pehlivan’ın incelikli tasarımları ilgiyle izlendi

Teknik şovuyla izleyicileri büyüleyen Pivot Point Türkiye, en güncel kesim tekniklerini izleyicilerle paylaşarak alkışları aldı. Hollanda’dan Yolly ten Koppel ve Joakim ROSS ile HAIRiST 2012 Yılın Kuaförü Yarışması Renk-Kesim Kategorisi 1.si Sinan Ergün, farklı renklerde saçlarda kesim çalışmaları sergilediler.

Kapanış şovunu gerçekleştiren saç tasarımcısı Hakan Köse ve ekibinin sunduğu şov, saç tasarımının ihtişamını ortaya koyan özel bir örnekti.  5 farklı temayla AŞK’ı işleyen Hakan Köse ve ekibi, yaptıkları çalışmalarla izleyicileri büyüledi. 26 farklı modelde hazırlanan saç tasarımlarının yanı sıra özel kesimlerin yer aldığı performans koreografisi, kıyafetleri ve müzik seçimiyle bu ihtişamlı güne damgasını vuran bir çalışma oldu.

Sahnedeki performanslarından ötürü Hakan Köse ve Cemil İrez ile Nedim Doğulu’ya izleyiciler beğenilerini onları dakikalarca ayakta alkışlayarak gösterdi.

Etkinliğe ilişkin detaylı içerik Estetica Dergisi Nisan-Mayıs 2013 sayısında yer alacaktır…

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz