fbpx

Günde 50-100 saç teli kaybetmek normal

Kategori

Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre günde 50-100 saç teli kaybetmek normal.

Daha fazla saç dökülmesi telogen effluvium adı verilen aşırı saç dökülmesi olarak bilinir. Hamilelik döneminde veya aşırı stresden saçlar dökülebiliyor.

Günde 50-100 saç teli kaybetmek normal

New York merkezli dermatolog Francesca J. Fusco, ilaçlar, diyet, menstruasyon döngüsünde veya kimyasal işlemler gibi fiziksel değişikliklerde saçların döküldüğünü söylüyor.

Fusco, saç dökülmesinin iltihaplı bir cilt hastalıklarına neden olabileceğini söylüyor. Çok ciddi kepek sorununuz varsa ve tedavi edilmezse, saç dökülmesine neden olabilir.

Demir eksikliğiniz varsa ya da çok protein kısıtlı diyet uyguluyorsanız, “protein takviyesi almak faydalı olacaktır. Bu sorunun çok genel bir cevabı” saç vitaminleri “olarak etiketlenmiş bir vitamini aramaktır.

Kafa derisinin temizlenmesi ve kondisyonlanması, sağlıklı bir saç folikülü anlamına gelir ve sağlıklı saç follikülü dökülme olasılığı daha düşüktür. Dökünme nedeni olarak karşılaştığım çok yaygın bir problem kepek ve bu kepekli bir şampuanla kolayca kontrol altına alınabilen bir şey “diyor Fusco. “Sorun şu ki, insanlar kepekli şampuanlardan kaçınmaya eğilimli. Çünkü saçlarını güzelleştirmeyecek ve saçlarını matlaştıracaklarını düşünüyorlar.”

Saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olan profesyonel ürünler için uzman kuaförlerden yardım alabilirsiniz:

https://hairist.com.tr/kuafor-bul/

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz