fbpx

Fütursuzca kompleks

Kategori

Tırnaklara yapılan sanat eseri mahiyetindeki uygulamalar güzellik kavramına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Fütursuzca kompleks

Televizyonda gösterilen tırnak yarışmaları, başarılı reality şovlara dönüşmüş durumda ve yaratıcı genç tırnak teknisyenleri sosyal medya üzerinden paylaştıkları tırnak fotoğraflarıyla şöhret oluyorlar! CND Artistik Direktörü ve Kurucu Ortağı Jan Arnold moda defilelerine dahil olmaya nasıl karar verdiğini şöyle anlatıyor: “Vogue okuduğum ve defilelere gittiğim dönemleri hatırlıyorum. Kıyafetler muhteşemdi, ayakkabılar ona göre seçilmişti, saça ve makyaja olağanüstü özen gösteriliyordu;ama sıra tırnaklara geldiğinde gayet sade açık pembe oje sürülüp geçilmişti ve ben bunu değiştirmeyi kendime görev edindim”. Günümüzde ise gerek salonlar, gerekse müşteriler tırnak teknolojisindeki büyük markaların yaptığı yenilikler sayesinde yaratıcı ve hiç akıllarına gelmeyecek olan malzemelerle harikalar yaratabiliyorlar. Instagram’da ünlü olan sanatçı Britney Tokyo tırnak çıkartmaları üretmeye başladı. Morgan Taylor kullandığı değişik malzemelerle oyunun kurallarını değiştiriyor!

Morgan Taylor’dan Morgan Haile: “Morgan Taylor baskı paleti tırnak süslemelerini kolaylaştırıyor” diyor, “Uygulama fazla zamanınızı almıyor. Yatırım yaptığınız ürünler sayesinde zamanınızı ve paranızı verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz”. 10 adet protez tırnak saatlerinizi alabiliyor ve ortaya iyi bir sonuç çıkması için verilen eğitim de oldukça zahmetli. New York Scarsdale’daki Luxuria Nail Bar Salonu’nun sahibi OPI uzmanı Leonobi Galvez, “Çalışanlarımdan beklentim eğitime ve yeni tekniklere açık olmaları; salonumda eğitim veriyorum ve çalışanları eğitime devam etmeleri için teşvik ediyorum” diyor. Tırnak sanatının diğer bir heyecan verici yönü de müşterileri yeni çıkan trendler hakkında bilgilendirmek ve onlara bu uygulamaların pratikliğinden bahsetmek!

Salona ilk gelişinde müşterinin dikkatini çekebilirseniz çok büyük bir mesafe kat edersiniz. Müşteriler zaman içerisinde tırnak sanatını sevmeye ve benimsemeye başlıyorlar. OPI’dan Leonobi Galvez, “Yapacağım işin zorluğuna ve alacağı zamana göre ücretlendirme yapıyorum” diyor. Britney Tokyo saat başına ücret alıyor ve diyor ki: “Danışma süresi de bu bir saate dahil. Daha fazla vakit ayırmanızı gerektiren tasarımlar daha pahalı oluyor” .”Bunun bir sanat olduğunu kavramanız çok önemli!”.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz