Flört Aşamasında Bu Mesajları Göndermeyin!

Flört aşamasında kadınlar ve erkekler nasıl davranmaları gerektiğine dair bir bocalama yaşarlar. Tüm gün “Mesaj atmalı mıyım, yoksa çok mu erken?, “Ondan mı mesaj beklemeliyim?” gibi sorularla mücadele ederler. İlişki koçları ilişkinin başında belli kurallara dikkat etmek gerektiğinin altını çiziyorlar. İlk buluşmadan sonra, iyi vakit geçirdiğinize dair bir teşekkür mesajı atabilirsiniz. Ancak, ciddi bir ilişki istiyorsanız asıl dikkat etmeniz gereken şey hangi mesajlardan kaçınmanız gerektiği. İşte tehlikeli mesajlar:

1. Geleceğe Atıfta Bulunmak

Örneğin; mesaj göndererek onu gelecek hafta gerçekleşecek olan bir etkinliğe davet etmek, çok akılcı değil. Niyetiniz ne kadar iyi olursa olsun yeni bir ilişkinin başlangıcında ileriye dönük planlar karşı tarafı şaşırtıp ürkütebilir. Kadınların gelecekle ilgili ayrıntılı fanteziler inşa etmekte erkeklerden daha hızlı olduğu bilinen bir gerçek. Ciddi bir bağlılığa işaret eden her tür mesaj, sizinle ciddi bir ilişki potansiyeli olsa dahi karşınızdakinin korkup kendi köşesine çekilmesine neden olabilir.

Onun yerine şunu gönderin: “Dün gece çok iyi vakit geçirdim, çok teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere…” Tarih ve saat içeren fazla spesifik önerilerden kaçının.

2. “Neredesin?”

Bu iki kelime, özellikle de ilişkinin başında, karşıdaki kişide kişisel sınırlarının ihlal edildiği ve kendisinden hesap sorulduğu fikrini yaratır.  Kimse hesap vermekten hoşlanmaz. ‘Neredesin?’ yerine “Nasılsın?”ı tercih edin. 

3. “Ne Yapıyorsun?” 

Tek gecelik bir ilişki  arıyorsanız, doğru soruyu sorduğunuzu söyleyebiliriz. Ancak daha fazlasıyla ilgileniyor ve flört ettiğiniz kişiyle ciddi bir ilişki yaşamak istiyorsanız bu sorudan kesinlikle uzak durmalısınız. Özellikle gece yarısı yolladığınız “Ne yapıyorsun?” mesajının yerine, pekala “Sekse ne dersin?” de yazabilirsiniz, çünkü her iki metin de karşı tarafa aynı mesajı gönderir.

4. “Seni Düşünüyorum.”

Bu mesaj, flört aşamasında yada ilişkinin en başında karşınızdaki kişiye çok fazla ya da çok erken gelebilir. Bunun yerine şunu gönderin: “Seninle harika zaman geçirdim. Yakında tekrar yapalım.” 

Önerilenler

Benzer İçerikler