fbpx

Finalistler ne diyor? Muhammet Usta

Kategori

Finalistler ne diyor? Muhammet Usta

2014 Aralık ayında topuz kategorisinde Ayın Kuaförü, 2015 Haziran ayında Yılın Kuaförü yarışmasında finalist seçilen Muhammet Usta ile görüştük. 

Muhammet Usta, yarisma, saç, kuafor, renklendirme, kesim, eniyikuaforler, hair, hairstyles , hairfashion, fashion, modern, şık, sofistike, çağdaş, klasik, sarışın, kahve, kumral, siyah, stil, gorünüm, bütünlük, heyecan, yarismaheyecani, hairist, hairistonline, yarismakguzeldir,

hairistonline: Yarışmaya hazırlık sürecinizi anlatabilir misiniz?

Muhammet Usta: HAIRiST etkinliği kapsamında gerçekleşen Yılın Kuaförü Yarışması’na 2012, 2013 ve 2014 yıllarında katılmıştım. Yarışmanın dijital ortamda gerçekleşmesi ulaşılabilirliğini artırıyor. Her katılışımda yarışmada birinci olmayı hedefliyorum. Salonda keyifli bir heyecan yaratan yarışma bilgi ve becerilerimizi ortaya koymamıza yardım ediyor.

hairistonline: Müşterileriniz ile diyoloğunuz değişti mi?

Muhammet Usta: Müşteriler ödüllü bir kuaföre saçlarını tasarlatmak istiyorlar ve bunu bir ayrıcalık olarak görüyorlar. Haziran ayında yarışmada finalist seçildim ve ödül salona geldi. Bir müşterimiz salona geldi ve bir kahve istedi. Kahvesini getirirken ödülü de getirip kendisinin açmasını istedik. Çok özel bir duyguydu. Müşterim de bizimle bu heyecanı yaşıyorlar.

Muhammet Usta, yarisma, saç, kuafor, renklendirme, kesim, eniyikuaforler, hair, hairstyles , hairfashion, fashion, modern, şık, sofistike, çağdaş, klasik, sarışın, kahve, kumral, siyah, stil, gorünüm, bütünlük, heyecan, yarismaheyecani, hairist, hairistonline, yarismakguzeldir,

hairistonline: Yarışmaya katılmak bir kuaföre ne kazandırır?

Muhammet Usta: Kazansanızda kaybetseniz de yarışmaya katılmak kuaföre değer kazandırıyor. Denemezseniz asla kendinizi geliştiremezsiniz. Başarınızın ödüllendirilmesi bambaşka bir duygu. Meslektaşların kaybetmekten çekindikleri için yarışmaya katılmaya çekiniyorlar. Oysa ki yarışmaya katılmak şimdi çok daha pratik. Yapmaları gereken tek şey biraz cesaret gösterip salonda tasarladıkları saç tasarımını cep telefonu ile çekerek göndermek. Kuaförlerin kabuğundan çıkmaya ihtiyacı var.  

www. hairist.com.tr kuaförlere sunulan çok özel bir platform. Dünyadan saç koleksiyonlarını, etkinlikleri, eğitimleri, moda sanat haberlerini, sektörün önde gelen kuaförleri ile gerçekleştirdiğiniz röportajlardan ilham alıyoruz. Yürüttüğünüz yarışma ile kuaförlere daha iyisini yapmaları konusunda teşfik ediyorsunuz.  

hairistonline: Yarışmaya katılacağınız tasarım için fikir üretirken nasıl bir süreç yaşadınız?

Ben gördüğüm, dokunduğum her şeyden ilham alıyorum. Saç tasarlarken bir bankın üzerindeki tahtanın dokusundan, bir çiçeğin renk geçişlerinden; doğadan etkileniyorum… Tasarladığım saçta turkuaz tonlarını ağırlıklı olarak mavinin birçok tonu var. Sert hatlı bir kesim modeline soğuk tonlarda yumuşak geçişler ile renklendirme yaptım.

Tasarladığınız saçları jüri üyelerinin değerlendirmesi farklı bir heyecan veriyor. İşinizi profesyonellere beğendirmek çok daha zor. Cesaret gösterip yarışmaya katılacak kuaförlere özen göstermelerini öneriyorum.    

Muhammet Usta’ya teşekkür ederiz. Sizin de tasarımlarınızı bekliyoruz. Finalistlerden biri olun sizin de başarı hikayenizi yazalım.   

Önerilenler

Önceki İçerikAdım adım ilham…
Sonraki İçerikEğitimde sınır yok!

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz