Estetica Ustalar Geçidi: Milano 2016

Kategori

Estetica Ustalar Geçidi: Milano 2016

Uluslararası saç tasarım duayenleri, 23 Ekim’de dünya moda başkenti Milano’da Estetica için bir araya geldi. Estetica Ustalar Geçidi 2016, Cosmoprof On Hair Milano Etabı’nın ilk gününde büyük final yaptı. İlk önce Milano ve daha sonra Bologna’da 50 yıldır düzenlenmekte olan Cosmoprof Worldwide Bologna, dünya çapında ünlü saç tasarımcılarını bir araya getiriyor. Estetica Ustalar Geçidi 2016, Estetica’nın 70. yılını onurlandırmak adına Estetica Dergisi’nde yer verilen koleksiyondaki 6 modelin, 6 profesyonel saç tasarımcısı tarafından, sahnede uyarlandığı eşsiz bir deneyime şahitlik etti.

Hacim, Bob, Sarı, Geometrik, Kâkül ve Topuz… Ustalar tüm yaratıcılıkları ve hünerleriyle, birbirinden profesyonel saç modellerini sergilediler.

Angelo Seminara – Davines: Hacim :Harikalar diyarına hoşgeldiniz! Angelo Seminara yarattığı muhteşem ve doğal renklerle bizim için dünyayı cennete çeviriyor. Yarattığı saçlarda beklenmedik tonlar, yaratıcı dalgalar ve çok fazla hacim var. Angelo Seminara ilk çalışmalarını yayınlayan derginin Estetica olduğunu söyleyerek Estetica ve Cosmoprof’a teşekkür etti.

Mark Hayes – Sassoon: Bob:Mark Hayes, 30 yıllık tecrübesi ve saç tasarımına olan tutkusuyla Sassoon’daki kuaförlere ilham kaynağı olmuş bir isim. Şiirsel renkler, geometrik çizgiler kullanan Mark Hayes parlaklığa doymuş, klasik bobun duygusal bir versiyonunu sundu.

Klaus Peter Ochs – Intercoiffure Mondial Başkanı : Sarı: Intercoiffure Mondial Başkanı Klaus Peter Ochs, “Sarı, kadim zamanlardan bu yana mistik bulunan bir renk olarak estetik ideal haline geldi. Kadınlar, çağlar boyunca toplum içerisindeki yerlerini sarı saçla kanıtladılar. Sarı saç 1950’lerden bu yana ünlüler ve tanrıçaların moda bileşeni oldu ve bu trend hala devam ediyor.” diyor. Ochs, buz kadar saydam renkteki platin sarısını kullanarak yarattığı sarı saçlarla adeta karlar kraliçesi yarattı.

Rizzo – Sanrizz: Geometrik:Tony:Sanrizz imparatorluğunun Genel Müdürü Tony Rizzo’nun modelinde keskin kâkül, geometrik kesim ve elektrik mavisi bir aradaydı. Rizzo geometrik formdaki yolculuğunda, koyu kâkül ve keskin çizgileriyle üçgen formun üzerine kurulu bir kesim yarattı.Anthony Mascolo adına Mark Iafrate ve Akos Bodi – TIGI: Kâkül Etkinliğe katılamayan Anthony Mascolo yerine Tigi İtalya Yaratıcı Direktörü Marco Iafrate ve Avrupa Yaratıcı Direktörü Akos Bodi oryantal esintiler ile renkli ve fütüristik tarzda kâkül modellerini sahnede sergiledi. Etkinliğe görüntülü olarak bağlanan Anthony Mascolo, Estetica’nın saç endüstrisindeki önemini vurguladı ve etkinliği selamladı.

Compagnia della Bellezza – Global Kreatif Direktörü – Salvo Filetti: Topuz: Modern kadından ilham alan ve Salvo Filetti, Estetica’nın 70. yılını kutladı. Saç modasını şekillendiren, 6 yetenekli usta saç tasarımcısının önümüzdeki 10 yılda başarılı çalışmalara devam edeceğini belirtti.Etkinliğin görsellerinin tamamını görmek için haber galerisini ziyaret ediniz.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler