Estetica Dergisi’nde haftanın kapağı: Atakan Gelişli

#esteticadergisi ve #hairistcomtr etiketi ile en sevdiğiniz çalışmanızı Instagram hesabınızda paylaşın, Estetica Dergisi’nde haftanın kapağı olsun.

Bu haftaki kapağımız MSA Premium Salon’dan Atakan Gelişli’ye ait.

Atakan Gelişli’nin tasarladığı bob saç stili modern ve sade dokusu ile öne çıkıyor. Pastel mavi tonlar saç stilinde öne çıkıyor.

Estetica Dergisi’nde haftanın kapağı: Atakan Gelişli

Saç tasarımı hakkında Atakan Gelişli ile konuştuk.

Misafirim ilk geldiğinde saçları yorgun ve renk karışıklığından bir hayli mutsuzdu. İlk etapta saçın sağlık durumunu analiz ettiğimde renklendirmeden önce bakıma ihtiyacı vardı. Doku düzeltilmesi için Davines Nourishing bakımını ile 3seanslık yoğun bakım programı ile dokusunu yüzde 38’lik oran ile onarımını sağladım. Bu süreçte misafirimin kişilik özelliklerini tanımlayarak, kolunda ki cennetin anahtarı dövmesi ile denize olan tutkusu beni turkuaz ruhuna itti. Yüz tanımını yaptıktan sonra Pivot Point tekniği ile Graduasyon kesimini yüz hattına uygun olarak kestim. Renklendirme sırasında Dekorole işleminde Selective Scalp ve Olaplex no:1 ile saçı platin seviyesine getirdim. Sonrasında Loreal Mix Blue ile pigmentasyon yaparak daha pürüzsüz bir renk için zemin oluşturdum. Directions Turquoise renklendirmesi ile istediğim sonuca ulaştım. En son Olaplex no:3 ile kapanış bakımını yapıp kesimde kişileştirme yapıp işlemimi sonlandırdım. Misafirimle hayalimizdeki Cennet Kapısı adlı çalışmamıza kusursuz bir şekilde ulaştık.

Önerilenler

Benzer İçerikler