fbpx

Emre Erdemoğlu defilesi için saçları MAAG saç ve sanat ekibi tasarladı

Kategori

Emre Erdemoğlu, İstanbul Fashion Week kapsamında “AYSEL” adını verdiği, siyah ve kırmızının beyaz ile buluştuğu 2018 İlkbahar / Yaz koleksiyonunu tanıttı.

Emre Erdemoğlu defilesi için saçları Hüseyin Çavdar liderliğinde MAAG saç ve sanat ekibi ve Wella ekibi Kariyer Eğitim Kurumları öğrencileri ile beraber tasarladı. Hüseyin Çavdar, tasarladıkları saçlar hakkında bilgi verdi: “Tasarımın çıkış noktası bizim için önemliydi. 1970’lerin vaklı saçlarından ilham aldık.”

Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödül sahibi olan Emre Erdemoğlu’nun 2018 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nda Aysel Gürel’in 15 şarkısı resmedilerek koleksiyona işlendi. Tüm detaylarda şarkı içerisinde geçen ve Erdemoğlu’nun en önemsediği sözler nakış, baskı, işleme ve dokuma teknikleriyle koleksiyonun bütününde kullanıldı. Tasarımcı, Aysel Gürel’in şarkılarını ayrıca print tekniğiyle tüm koleksiyonun iç detaylarında kullandı. El işlemesi dantel kabanlar, print desenli kimonolar, röpteşambır formlar, oversize nakışlı kabanlar, boncuk işlemeler, 70’ler stili kare kemik gözlükler, kıpkırmızı uzun el örmesi saçaklı kemerler ve muhteşem rugan ayakkabılar defilede izleyenleri büyüleyen parçalar arasındaydı.

       

Ocak ayında İtalya’da yeni koleksiyon lansmanını gerçekleştirecek olan başarılı tasarımcı, büyüleyen defilesini sahnede Gökhan Türkmen ile yürüyerek bitirdi. Defileyi Keremcem, Soner Sarıkabadayı, Rober Hatemo, Emre Kaya , Zeynep Mansur,Yiğit Dikmen gibi ünlü isimlerin yanı sıra büyük bir davetli kitlesi izledi.

Styling de Alexander Kokoskeriya ile çalışan Emre Erdemoğlu defilesinin koreografisini Öner Evez’in üstlendi. Defilenin müzikleri Oben Budak imzası taşıdı.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz