Ekipmanlarınızın ömrünü nasıl uzatırsınız? Makas ömrünü uzatmak için 5 ipucu!

Kategori

Salon açma ve ileri eğitimin dışında makas koleksiyonunun küratörlüğünü yapmak bir kuaförün yönetmesi gereken en önemli yatırımlardan biridir.

Molibden gibi daha yüksek kaliteli malzemelere yatırım yapmak, makasların daha uzun süre daha hassas olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca Sam Villa rutin bakım işlemlerinin makas ömrünü ciddi anlamda uzatabileceğini söylüyor.

  1. Temizleyin: Her kestiğiniz saçtan sonra makasınızı mutlaka yumuşak bir havluysa silerek temizleyin.
  2. Yağlayın: Çark bölgesine birkaç damla makas yağı damlatıp makası birkaç kez açıp kapayın, bu biriken kalıntıların temizlenmesini sağlar. Daha sonra dikkatli bir şekilde çarkta bulunan fazla yağ ve kalıntıyı temizleyin. Daha kalın yapılı yağlar da kullanabilirsiniz fakat kalın yapılı yağları püskürtme yöntemiyle uygulamalısınız.
  3. Gerginliği kontrol edin: Makası tamamen açın ve güç uygulamayı bıraktığınızda makas kapanmıyorsa vidalarını kontrol etmelisiniz. Bu sorun saçı keserken bükülmesine sebep olabilir.
  4. Uygun bir şekilde saklayın: Mümkün olduğunca kapalı makas çantasında saklamaya özen gösterin. Makas, koyduğunuz yerden düşerse bozulabilir.
  5. Üretici ile iletişimde kalın: Makasın faturası ve garanti belgesini mutlaka saklayın. Makası parçalarına asla ayırmayın, bunu işin profesyonellerine bırakın.

Önerilenler

Benzer İçerikler