Ekibinizi mutlu etmenin 3 yolu

İş koçu ve öğretim görevlisi olan Penny Etheridge, işverenlere bir salon ekibinin nasıl yaratılacağı, motive edileceği ve mutlu edileceği konusunda 3 ipucunu paylaştı.

Çalışanların üzerine yapılan son araştırmalar, ücretlendirmeden önce çalışanların tanınması ve kişisel gelişiminin çalışanlar için en iyi motivasyon olduğunu göstermiştir.

Sürekli geri bildirim vermenin gücü

Bir kuaförün el becerisinin ne kadar iyi olduğu önemli değil, ama çalışmaları hakkında düzenli geri bildirim alırlarsa mutlaka gelişeceklerdir.

Çalışanların sırtını sıvazlamak ya da çalışmalarındaki hataları işaret etmek herkes için oldukça doğaldır. Ancak bunun anahtarı, iyi, şaşırtmayan, korkutmayan çalışmalarla tanınma sağlamaktır. Günlük emeği gösteren çalışmalar bunlar için iyi bir örnektir.

“İyi” geri bildirim vermek önemlidir, çünkü onlar o zamana kadar ne tür bir işin kabul edilebilir olduğunu, nasıl nitelendiğini ayırt edemeyebilirler. Konuşmaların çoğu ‘Tamam, yapmaya devam et’ kategorisine giriyorsa, siz söyleyene kadar performanslarından memnun olduğunuzu gerçekten bilmiyor olabilirler.

Ekibinize destek olacak birini bulun

Tecrübeli bir destek personeli herhangi bir yeni ekip üyesi için çok faydalıdır. Salon yöneticileri, izin istemeniz gerektiğinde oradadır, ancak bu ilişkinin niteliği, yeni insanların genellikle kendilerinde o gücü bulamama durumu olabilir. Uygun bir personele tayin etmek, olumlu bir şekilde formda kalmasını sağlamak için iyi bir fırsattır. Mentor kavramı önemlidir. Mentorlar motivasyonlarını artıracağından, meşgul ve motive olmuş ekip üyelerine sahip olabilirsiniz.

Katılmak isteyenleri dahil edin

Düzenli takım etkinlikleri, sağlıklı bir salon kültürünün bel kemiğidir. Eğer işleri her zaman aynı kişiye devrederseniz, takım oluşturma etkinliklerine karşı ilgisizlik sorunu sıkıntı yaratmaya başlayabilir. Eğlenceli ve motive edici olması gereken bu görev, bir kişinin yaratıcı enerjisini ve zaman kaynaklarını bir angarya olarak görebilir.

Bunlar, ekibinizi motive etmek ve çalışmalarını daha anlamlı ve eğlenceli hale getirmek için uygulayabileceğiniz birkaç öneri. Sonuç olarak, akıllı, yaratıcı insanları işe aldığınızda, unvanlar ve maaşlar, onları her gün motive eden şeyin sadece küçük bir kısmını oluşturuyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler