fbpx

Dünyadaki En Başarılı 7 Drag Queen

Drag Queen olgusu, son günlerde sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın “Peşimde” adlı şarkısının müzik videosuyla yeniden gündeme oturdu.

Kerimcan Durmaz, “Peşimde” şarkısının klibinde karşımıza “Drag Queen” olarak çıkıyor.

Drag Queen terimi, genellikle performans amacıyla dramatik, komik ve hicivsel bir etki yaratmak için kadın gibi giyinip abartılı makyaj yapan erkekleri ifade ediyor.

Drag Queen olarak tanınan performans sanatçıları modayı, makyajı ve güzelliği mümkün olan en uç noktalara taşıyorlar. Hatta belki de dünyada modanın ve makyajın hakkını en çok onlar veriyor. 

Drag Queen, son zamanlarda sadece kabare gösterilerine meraklı olanların ilgi alanıyla sınırlı kalmayıp ana akım bir cazibe merkezine dönüştü. Bu akımın popülerleşmesi, ‘RuPaul Drag Yarışı’ ile başladı.

Onlarca yıldır drag kraliçeleri için bir trend belirleyici ve öncü olan RuPaul, bir zamanlar başarılı bir pop müzik kariyerine sahip olmasına karşın, bugün kendi adını taşıyan televizyon şovuyla daha çok tanıyor. 

İşte, en tanınmış ve finansal olarak en başarılı 7 drag queen:

Trixie Mattel

drag queen
Trixie Mattel, Instagram @trixiemattel

Kimliğinde Brian Firkus yazsa da dünya onu Trixie Mattel olarak tanıyor! Bu ismi ‘Barbie’ oyuncak bebekleri üreten firmadan alan Mattel, tam bir YouTube fenomeni.

Katya Zamoldochikova

Katya Zamoldochikova, Instagram @katya_zamo

Brian McCook adıyla dünyaya gelen Katya’nın sahne adının ilham kaynağı, Rus olan her şeye olan sevgisinden geliyor. ‘Trixie ve Katya Show” onu yeni bir şöhrete taşıdı

Bianca del Rio

drag queen
Bianca del Rio, Instagram @thebiancadelrio

RuPaul’un Drag Yarışı’nda görünerek adını duyuran tüm kraliçeler arasında Bianca del Rio, geniş kitleler tarafından en çok tanınan isim. RuPaul bile, onun şimdiye kadar gördüğü en profesyonel kraliçe olduğunu söylüyor. Sahne şovuyla tüm dünyayı gezdi ve birçok film ve televizyon şovunun yıldızı oldu. İki milyon doları aşkın bir servetin sahibi. 

Raja Gemini

drag queen
Raja Gemini, Instagram @rajageminii

Drag Race’e katılmadan önce Tyra Banks ile’ America’s Next Top Model şovunda çalışan bir makyaj sanatçısı olarak zaten televizyon tecrübesine sahipti. Rawa Gemini, şu an en çok kazanan drag queen ‘lerden biri.

Latrice Royale

Latrice Royale, Instagram @latriceroyale

Bugünlerde evli bir kadın ve başarılı bir kariyere sahip olan Royale, bundan sadece on bir yıl önce hapishanedeydi. Başkalarını da aynı yolu takip etmekten caydırmak üzere bu konuda bir belgesel yaratarak hapishanedeki deneyiminden en iyi şekilde yararlandı.

Violet Chachki

drag queen
Violet Chachki, Instagram @violetchachki

Drag Queen denince onun ismini anmadan olmaz. 19 yaşındayken memleketi Georgia’da yola bir sanatçı olarak başlayan Violet, şimdi dünya çapında seyahat eden bir vodvil sanatçısı. 

Alaska Thunderfuck

Alaska Thunderfuck, Instagram @sandrathunderfuck

Bir drag kraliçeye yaraşır şekilde kendisine provokatif bir soyad seçen Alaska, her na kadar yarışmada birinci seçilmediyse de erkek kardeşiyle birlikte internette kendi dizisine sahip ve düzenli olarak müzik kaydedip yayınlıyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz