fbpx

Düğün günü için fotoğrafçı seçimi…

Kategori

En özel anlara atılan imzada kuaförlerin ve fotoğrafçıların özel önemi var. An geçiyor fakat fotoğraf ve fotoğraftaki izler kalıyor. Düğün günü için fotoğraf konusunda Suat Kar bizimle.

Düğün gününü kare kare çeken, sektörün başarılı fotoğrafçılarından ve ozelgunfotografcisi.com sitesinin kurucusu Suat Kar ile düğün fotoğrafçılığının sırlarını konuştuk.

Estetica: Düğün fotoğrafçılığı nasıl yapılıyor?

Suat Kar: Öncelikle çiftleri anlamanız gerekiyor. Gelinin tarzını iyi analiz etmek lazım. Klasik mi istiyor hareketli mi istiyor onu çözmeniz gerekiyor. Biz önce çiftlerle buluşuyoruz, tanışıyoruz, sohbet ediyoruz ve o sohbetler arasında çiftlerin nasıl bir karaktere sahip olduğunu kestirebiliyoruz. Paketlerimizi sunuyoruz. Çekim alanları için beklentilerini anlayıp, mekanlara karar veriyoruz. Çekim gününde oraya gittiğimizde o ön görüşme sayesinde bizi arkadaşı gibi görüyor. Arkadaşı gibi gördüğünde de daha rahat pozlar veriyor. Daha samimi gülüyor, eşine baktığı zaman daha romantik bakışlar atabiliyor. Ama bir yabancının yanında o pozları veremiyor. O yüzden arkadaş olmak çok önemli. Yakınlığınızı hissettirip, düğün fotoğraflarını çok güzel bir şekilde çekebilirsiniz. 

Estetica: Kuaför salonundaki çekimler hangi süreçten geçiyor?

Suat Kar: Kuaför salonlarında bizi en çok zorlayan noktalar aynaların temiz olmayışı. Kuaförler de artık çekim ortamına alışmaya başladılar. Artık gittiğimizde mekanları daha derli toplu oluyor. Gelinleri fotoğrafa uygun alanlara yönlendiriyorlar. Onlar da ellerinden geldiğince destek olmaya çalışıyorlar. Örneğin bir sprey sıkma pozunu alacaksak, orada biz istediğimiz pozu alana kadar kuaför istediğimiz kadar sprey sıkabiliyor. Ya da duvağı takarken bekleyebiliyor. Ona göre çalışmalar yapılabiliyor. Bu yoğunluğun içinde kuaförün de enerjisi ve vizyonu önemli.

Düğün günü için fotoğrafçı seçimi...

Estetica: Ne tür fotoğraf çeşitleri var?

Suat Kar: ozelgunfotografcisi.com olarak bizim isteğe özel paketlerimiz var. “Dijital olsun bize yeter” paketi var. Bunlarda albüm vermiyoruz. Fotoğraflarını çekip, retouch yapıp teslim ediyoruz. “Kısa olsun acelemiz var paketi” var. Düğün günü çok yoğun olacak bizim çok kısa bir çekime ihtiyacımız var ama albüm de istiyoruz diyen çiftler için bu paketi tavsiye ediyoruz. 1 saatlik bir çekim yapıyoruz. Daha küçük bir albüm veriyoruz, daha ekonomik oluyor.

Çoğu müşterimizin tercih ettiği “Klasik olsun benim olsun” paketi var. Klasik paketimizde de 2 saatlik bir çekim var, normal standartlarımız oradan başlıyor. İki saatlik bir dış mekan çekimi yapıyoruz. Panoramik bir albüm veriyoruz. Onların poster ve baskıları oluyor. O şekilde fotoğrafları DVD şeklinde teslim ediyoruz.

Kuaförde olmazsa olmaz paketi var. Bu çekimde de çekimlere kuaför salonundan başlıyoruz. Gelinin kuaförüne gidiyoruz; makyaj aşamaları, saçının yapılışını, nedimeleri çekiyoruz.

“Hikayem olsun herkese anlatayım” paketimiz var. Sabah yine kuaförden başlıyoruz. Sonra dış çekimini yapıyoruz. Evine geliyoruz, evden çıkışını çekiyoruz. İlk dansına kadar peşinde oluyoruz çiftin. Bunlarda da büyük boy albümlerimizi tam paket olarak teslim ediyoruz.

Düğün klipleri ise en üst paketimizde var. O günü video ile de anlatıyoruz. Fotoğrafların yanında video klipleri de çekiliyor ki önümüzdeki dönemde düğün klipleri daha revaçta olacak gibi görünüyor. O yüzden biz de ekibimizi kurduk ve son senelerde düğün klibi konusunda da iyi işler çıkarıyoruz.

Gelinlerin çok sevdiği bir paket var: Düğünden sonra kumsala gidiyoruz, orada denize giriyor, gelinliğini ıslatıyor, kirletiyor, yırtmak istiyorsa yırtıyor. İstediği gibi pozlar vermekte özgür oluyor. Düğün öncesi çekimlerde gelinlikler çekimlerde biraz kirlenebiliyor. Sonrasında böyle stres atıyorlar. İyi bir etkinlik oluyor onlar için de.

Düğün günü için fotoğrafçı seçimi...

Estetica: Düğün fotoğrafçılığında püf noktalar nelerdir?

Suat Kar: Işığı doğru kullanmak çok önemli. Biz gün ışığı ve flaşı harmanlayıp kullanıyoruz. Düğün günü yaptığımız çekimi öğlen dik ışıkla çekmek zorunda kalıyoruz. Bu çok sevilen bir şey değil. Akşam gün batımına doğru bir ışıkla yaptığınızda daha romantik daha hikayesi olan fotoğraflar çıkabiliyor. O yüzden çiftlerimize öncesinde ya da sonrasında gün batım saatlerini tavsiye ediyoruz.

Çekim yapacak fotoğrafçının kullanacağı ekipmanları daha öncesinden göstermesi gerekiyor. Ekipman ne kadar iyiyse, sonuçları da o kadar iyi olacaktır.

Daha detaylı çalışmalar görmek için: ozelgunfotografcisi.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Düğün günü için en güzel saç tasarımlarını sunan en iyi kuaförlere ulaşmak için:

https://hairist.com.tr/kuafor-bul/

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz