Doğallığın zirvesinde bir yıl 2019!

0

Yıldırım Özdemir ekibinden genç yetenek: AKD Artistik Takımı’nın gelecek vaat eden kuaförlerinden Çağlar Çiçek 2019 saç trendlerini paylaştı…

2019 saç trendleri

Bir süredir saç modasının tam ortasında yer alan bohem saçlar 2019’da da tüm doğallığı ile varlığını sürdürüyor. Birkaç yıl öncesine kadar kır düğünlerinde yada festivallerde görmeye alıştığımız dağınık, mat dokulu, özensiz; sık kullandığımız tabiri ile ‘Yataktan kalkmış gibi’ olan saçları önümüzdeki yılda da her alanda göreceğiz. Gün içinde kullanmak üzere tercih edilen, özenmeden, birkaç toka ile yapılan topuzları şık bir kıyafet ile bir davette yada bir akşam yemeğinde görebiliyoruz artık.

2019 saç trendleri

Kabaran, dalgalı ve asi saçların, sakin, net ve bakımlı görünümlerin yerini alacağı, dağınık hacimli dalgaların parıldayan ışıl ışıl saçlara oranla daha fazla revaçta olacağı 2019’da dipleri kabartılarak yapılan, dağınık perçemlerin yüzün üzerine düştüğü ve hatta saç tokalarının dahi gizlenmeyip açık açık görünebilir olduğu dağınık saç stillerini, topuzlarını bu yılda da sıklıkla göreceğiz.

2019 saç trendleri

Bohem saç stilinin vazgeçilmez parçası olan örgülerde bu dağınıklığı tamamlamaya, romantik görünümleri ile en modern saç stillerine büyülü bir doku katmaya devam edecek. Bu yıl saç stillerinde dikkat çekecek bir başka unsur ise 80’lerin, 90’ların vazgeçilmezi saç aksesuarları olacak. Dışarıda kullanılmak istenilmeyen, varlığı neredeyse unutulan ve sadece evde kullanılan saç tokaları, firketeler ve klasik görünümlü kimi zaman büyük ebatlarda ve canlı renklerde olan saç aksesuarları bu yıl en havalı tarzları tamamlayan parçalardan biri olacak.

2019 saç trendleri

Göz Alıcı kontrastlar

Doğallığın zirvedeki ihtişamı saçları renklendirirken 2019 saç stillerine hakim olmaya devam ediyor. Öyleki, çift renk kullanılan yoğun veya açık sarıların olduğu saç tonlarında birbiri ile uyumlu görünmesi ve dipten uca renk geçişleri oluşturarak tezat bir görüntüden kaçınılması için dip renkleri olduğundan daha açık tonlara boyamaya, açmaya gerek kalmıyor. Daha koyu tonlara yapılmış ışık oyunlarında ve gölgelendirmelerde ise altın ve bakır renklerdeki sıcak sarıları görmeye devam edeceğiz.

 

Röfle, balyaj yada ombre ile renklendirilen açık sarı saçların diplerinde son yıllarda sıkça gördüğümüz küllü ve bej kumral tonlarına 2019’a girmeden veda ederek yeni yılda bu diplerin yerini kahve tonlarına ve birbiri ile uyumsuz şekilde görünecek koyu renklere bırakarak derin kontrastlar oluşturulmuş saçlara dönüşüyor.

2019 saç trendleri

Seçimini sadelikten yana kullanıp tek renk saçları tercih eden kadınların yardımına ise pastel tonlar yetişiyor.

Her dönemin vazgeçilmezi ‘bob kesimler’

Yeni yılın saç kesimlerinde geçtiğimiz yılda kullandığımız birkaç temel modelden uzaklaşmadan radikal değişiklikler yapmaya gerek kalmıyor. Son iki yıldır yeniden hayatımıza giren kâkül modası hemen hemen her renk ve saç boyuna cool bir hava katmaya devam ederken uzun veya yuvarlak yüz hatlarına göre bu kâküller dar, geniş yada sık, seyrek şekilde kesilerek kişiselleştirilebiliyor.

2019 saç trendleri

Kâkül geniş alınlarda yada uzun yüz hatlarında kullanılabilir’ tabusunu yıkarak her yüz tipinde kullanılabiliyor. Retro tarzlarda görmeye alışkın olduğumuz uzun yada kısa bob kesimleri, net bir hat şeklinde biten gür saç uçlarını dağınık, fönsüz ve özensiz bir şekilde kullanarak doğal görünümlerden yine ödün vermiyoruz. Özellikle bu saçlarda az çaba, maksimum sonuç elde etmek için kullanılabilecek, saçlara hacim ve mat bir doku oluşturmamıza, ‘yataktan kalkmış’ yada ‘denizden çıkmış’ şekilde doğal görünümler yaratmamıza yardımcı olacak bir çok saç şekillendirme ürünü bu yılda en büyük yardımcımız olacak.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.