Doğallığın hakim olduğu bir salon: Es Kuaför

Doğallığın hakim olduğu bir salon: Es Kuaför

Salona girdiğimiz anda bizi karşılayan ahşap raflardaki doğal çiçeklerden akvaryuma, duvarlardaki beyaz döşeme taşlardan kullanılan ürünlere kadar doğallıktan yana bir konsept benimseyen ancak müşterilere yaşattığı lüksten de ödün vermeyen Es Kuaför’ün sahibi Erdal Şark ile salon dekorasyonuna dair sohbet ettik.

saç ,tasarım ,moda ,röporataj ,konuk

hairistcomtr: Kaç yıllık bir salondayız?

Erdal Şark: Burası Es Kuaför olarak 2 yıllık bir salon ama ben 25 yıldır bu mesleği yapıyorum. Aslında 50 metrekare bir salonum vardı, butik bir salondu. Ancak o salon yetmeyince daha büyük bir salona taşınma kararı aldık. Çünkü herkes salonu büyütmemi istiyordu ve bende dekorasyonla başlamak istedim. 2 sene içerisinde 3 salon değiştirdik ve alt caddedeki salonumuzu kapatarak buraya taşındık.

hairistcomtr: Dekorasyon fikri nasıl oluştu?

Erdal Şark: Her zaman hem büyük hem de müşterilerimin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek, kendilerini özel hissettirecek bir salon hayal ediyordum. Katıldığım eğitimlerde ve özel gecelerde mekanların dekorasyonunu incelerdim. Salonuma doğallığın, yeşilin ve ahşabın hakim olmasını istiyordum. Daha sonra kafamdaki dekorasyon fikrini mimarım Aylin Özyetiş ile paylaştım ve bir konsept oluşturduk.  Misafirlerimin daha iyi bir hizmet alabilmesi ve onlara her şeyi eksiksiz sunabilmek adına her detayını düşündük.

saç ,tasarım ,moda ,röporataj ,konuk

hairistcomtr: Dekorasyon süreci nasıldı? Konsept kimin fikriydi?

Erdal Şark: Konsepti benim fikrimdi. Mimarım Aylin Özyetiş ile görüşüp fikir alışverişi yaptık. Mimarımın çok büyük etkisi ve emeği var. Bir kadının almak istediği bütün hizmetleri sunmak istedik. Sadece saç ve tırnak bakımı değil, solaryumdan spaya her şey salonumuzda mevcut. Vip müşterilerimi ağırladığım özel bir bölüm var. Ayrıca misafirlerimizin dinlenip bir şeyler içebileceği içinde akvaryumun da olduğu bir botanik bahçe oluşturduk. Salonda ağırlıklı olarak taş ve ahşap malzemeler kullanıldı. Standlar ve raflar gerçek çam ağacından yapıldı. Bu raflarda gerçek çiçekler var. Duvarlar beyaz taşla döşendi. Naturel bir salon olması için çaba sarfettik. Salonumuz ultra lüks bir salon. Ayrı bir dinlenme alanı oluşturduk. Tezgah aralarını ve uzunluklarını tek tek hesapladık. Lavabolara çok özen gösterdik. Dekore ederken her ayrıntıyı düşündük. Her metrekaresinde farklı şeyler çalışmak istedik.

saç ,tasarım ,moda ,röporataj ,konuk

hairistcomtr: Dekorasyon ne kadar sürdü?

Erdal Şark: 1 ay 10 gün sürdü. O süreçte yan tarafta hizmet vermeye devam ediyorduk. Heyecan ve merakla tadilatın bitmesini bekliyorduk. Tadilat ve dekorasyon uzun sürdü ancak beklediğimize değdi. Yeni salonumuzda 20 günde, 350 kişiye hizmet verdik. Buradaki konforu, lüksü ve hizmeti gören insanlar salonumuza daha sık gelmeye başladılar.

hairistcomtr: Dekorasyona müşterilerinizin tepkisi nasıl?

Erdal Şark: Gelen müşterilerim çok güzel tepkiler veriyorlar. Salonu nasıl dekore ettiğimi soruyorlar. Konsepti çok beğeniyorlar. Her müşterim salonumdan memnun kalarak ayrılıyor. Sadece Acıbadem’den değil, Anadolu yakasının başka semtlerinden ve Avrupa yakasından da birçok müşterimiz salonumuza geliyor. Onlara her imkanı sunduğumuz için kendilerini evlerindeymiş gibi hissediyorlar ve bize teşekkür edip çıkıyorlar.

saç ,tasarım ,moda ,röporataj ,konuk

hairistcomtr: Peki sizin salonda en sevdiğiniz köşe neresi?

Erdal Şark: Salonumun her yerini seviyorum ama en sevdiğim yer bahçemin önünde bulunan özel bölümdeki apliklerin olduğu, demir profillerle böldüğüm yer. Çünkü oradaki ahşap standlarda gerçek bambular ve kaktüsler kullandık. Salonun her yeri özel ama orada müşterim daha da özel hissetmesini istedim.

hairistcomtr: İleride salon dekorasyonuna katmak istediğiniz başka şeyler var mı?

Erdal Şark: Dekorasyon konusunda daha da ileriye giderek doğallığın ve yeşilin salonumun her yerine hakim olmasını istiyorum. Tamamen su ve yeşilliğin hakim olduğu bir salon olsun istiyorum. Zaten ahşap ağırlıklı aksesuarlar kullandık ve bunun artmasını istiyorum.

hairistcomtr: Yenilik ve yenilenmek güzeldir sloganıyla Erdal Şark’a teşekkür ederiz.

Daha fazla görsel için haber galerimizi ziyaret ediniz.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975