Sosyal Medyada Dikkat Çekici İçerik Yaratmak İçin İpuçları

Günümüzde başarıyı yakalamanın temel formülü sosyal ve dijital medyayı doğru kullanmaktan ve hepsinden önemlisi dikkat çekici ve iyi içerik üretmekten geçiyor.

Kuaförler sokağa çıkma yasağı sırasında ve sonrasında yaratıcılıklarını canlı tutmak için video eğitimleri, canlı yayınlar, evde saç bakım ve şekillendirme tüyoları aracılığıyla becerilerini paylaşmak ve müşterileriyle bağlarını güçlü tutmak için her zamankinden daha fazla sosyalleştiler.

Herhangi bir kullanıcının sosyal medyada ilgilenmediği bir videoyu kaydırması ortalama olarak iki saniyeden az sürüyor. İçeriğinizi daha ilginç ve görsel olarak daha çekici hale getirebilmeniz için dikkat etmeniz gereken belli unsurlar var.

Aşağıda dikkat çekici içerik yaratmak için kullanabileceğiniz ipuçlarını bulabilirsiniz:

Konunuzu seçin ve kısa bir senaryo yazın
Bir senaryoya sahip olmak, ne söyleyeceğinizi bilme gücüdür. Ayrıca, kameranın önüne geçtiğinizde donup kalmanızı, büyük esler vermenizi ya da söyleyeceğiniz şeyi toparlayamamanızı engeller.

Çekebildiğiniz Kadar Çok Görüntü Çekin

Senaryonuzun ve yakaladığınız diğer görüntülerin birden çok versiyonunu hazırlayın. Bu şekilde, son aşamaya geldiğinizde, hangisini kullanacağınız konusunda net bir fikriniz olur. Genellikle de bu nihai senaryo ve görüntü en ideal seçenektir.

İzleyicinizin Dikkatini Çekin
Mobil sosyal kullanıcılar, görselleri aşağıya kaydırmadan önce tek bir görsel için ortalama sadece 1,7 saniye harcıyor. Bu kadar kısacık bir sürede onların dikkatini çekmek zorundasınız. Videonuzun açılışının nasıl olacağı odaklanmanız gereken en önemli şeylerden biridir.

Aydınlatmanın Rolünü Asla Küçümsemeyin
Doğal gün ışığı, hiç şüphesiz video çekmek için en iyi ışıktır, ancak sürekli değişmektedir. Bu nedenle çekimi planlarken ne kadar süreceğini önceden ışığa göre planlayın. Elbette yapay aydınlatma da işinizi görür, ancak doğal gün ışığı en ideal aydınlatmadır.

Sesiniz Duyulsun
Telefonunuz son model ve mikrofonunuz kusursuz olabilir, ancak ses kalitesini artırmanıza yardımcı olacak ek aparatlar kullanarak sesi çok daha net hale getirebilir, videonuzun kalitesini yükseltebilirsiniz.

Tarzınızı Bulun
Yakaladığınız görüntünün sizi tatmin ettiğinden emin olun, aksi takdirde kamerada pek iyi çıkmaz.

Kendiniz Olun
Hangi alanda olursa olsun çok takip edilen kullanıcıların en büyük sırrı doğal ve kendileri olabilmeyi başarmalarıdır! Gerçek benliğinizi ortaya koyun ve mümkün olduğunca özgün olun.

Mükemmel Bir Saç Koleksiyonu Yaratmanın Sırları

Önerilenler

Benzer İçerikler