Davetlisiniz!

 

Kuaförlüğün ışıltılı yayını Estetica; “ESTETICAFORUM” çatısı altında, sektör ile buluşuyor.

İlk buluşma “Sektör-Okul İlişkisi” başlığıyla, L’Oréal Professionnel sponsorluğunda ve Mersin Üniversitesi’nin ev sahipliği ile 28 Nisan 2015 tarihinde Mersin’de gerçekleşecek.

 

Forumda Neler Konuşulacak?

Estetica Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel ve MM Bahçecik Yönetim Kurulu Başkanı Metin Bahçecik moderasyonunda gerçekleşecek forumda aşağıdaki konular forum konuklarının katılımıyla paylaşılacak.

“Daha kaliteli insan kaynağı sağlamakta karşılaşılan zorluklar” başlığı altında kuaför salonlarına kalifiye ve eğitimli çalışan bulmakta yaşanan sıkıntılar ve sektör için kalifiye insna kaynağının önemi tartışılacak.

“İnsan kaynağında neredeydik, nereye gidiyoruz?” başlığında süreçsel olarak sektörün insan kaynağı açısından geldiği nokta tartışılacak.

“Neden Kuaförlük” başlığında ise kuaförlük mesleği ve bu mesleğin seçiminde öne çıkan faktörler konuşularak kuaförlük seçimine ışık tutulacak.

 

Konuşmacılar Kimler?

Emine Akad Gürpınar – L’Oréal Profesyonel Ürünler Bölümü Genel Müdürü

Habip Örs – AKD Eğitim Komisyonu Başkanı

Necdet Yazıcı – Mehmet Tatlı Kuaförlük

Zeynep Atasoy – L’Oréal Professionnel Eğitim Müdürü

Forumda sektöre dair deneyimler ve sektörün beklentileri; geleceğin kuaförleri tartışılarak sektörün değerlendirilmesine sunulacak.

 

Kimler katılacak?

Bölgesel etkinliklerin ilki olarak başlayan çalışmaya Estetica aboneleri, Mersin Üniversitesi bünyesindeki Saç Bakımı ve Güzellik programı öğrencileri ile Mersin bölgesindeki Meslek  Liseleri bünyesindeki öğrenciler ile davetli kuaförler forumda yer alacak.

Mersin’deki ilk Estetica Forum’u 2015 yılında Bursa ve İzmir  izleyecek.