Covid-19 sürecinde Ekspres Renklendirme Hizmetleri

Salonlar pandeminin etkilerinden sıyrılmaya çalışırken özellikle renklendirme hizmetinde vakitten kazanma, her zamankinden daha da önemli hale geldi. Uzmanından tavsiyelerle size vakitten kazandıracak renklendirme teknikleri:

Ekspres Balyaj

Her sezonda popüler olan balyaj, yazın daha kalıcı ve daha az bakım gerektiren saçları tercih eden müşteriler için ideal. Daha doğal ve tonların kusursuz biçimde harmanlandığı bu renklendirme tekniği bugünlerde çok sayıda müşteriyle ilgilenmek zorunda kalan salonlar için ekspres (hızlı) balyaj hizmeti sunabilirsiniz. Bu servis saçı iki parlatıcı işlem yerine dipten uçlara tek bir işleme tabi tutan daha hızlı bir uygulama yöntemi ile tamamlanabilir. Tam bir balyaj servisi olmamakla birlikte hızlı bir opsiyon olan bu seçenek, saçları Eylül’den Ekim’e kadar idare edecek şekilde yüz çevresinde ışıltı yaratılabilir. 

“Money piece” tekniği

Yoğun, çok boyutlu bir renk her daim talep görüyor. Büyük bir röfle yenilenmesinden geçmek isteyen müşteriler için  kuaförler saçın sadece ön kısmının renklendirildiği “money piece” tekniğine yönelebilirler. Yüzü çevreleyen bu kolay uygulama, yüze yüz hatlarını daha da ortaya çıkaran bir ışıltı katıyor. Saçta renklendirme uygulayacağınız kesitin inceliği ya da kalınlığının genel görünümü etkileyeceğini unutmayın. Bu etki folyo ve elle boyama ile tamamlanabilir. Müşteriler aynaya baktıklarında ilk görecekleri yer saçlarının ön kısmıdır, o yüzden bu renklendirme tekniği hızlı bir servis için çok ideal. Joico saç tasarımcısı Melissa Duguay, en renklendirmeyi daha çok ön kısma odaklayarak başın ekseni etrafında folyolama tekniğini kullandığını ve ardından başın arkasına doğru degrade bir etki yarattığını söylüyor. Müşterinizin saçının tamamına röfle uygulayacak kadar vaktiniz yoksa, saçın ön tarafına odaklanmak ve ton geçişi sağlamak çok etkili ve müşteri memnuniyeti sağlayan bir yöntem. 

Önemli ipucu: Duguay, hızlı ve kolay bir uygulama istiyorsanız kalın şeritlerle çalışmanızı, daha doğal bir görünüm yaratmak istiyorsanız ince şeritlerle çalışmanızı öneriyor. 

Dip rötuşları

Duguay, müşterilerinin önemli bir yüzdesinin dip rötuşları ve beyaz kapama için salona geldiklerini, bu yüzden müşterinin dipten çıkan saçlarına odaklandığını, fakat sonrası için komple bir renklendirme servisi almak üzere tekrar gelmelerini tavsiye ettiğini belirtiyor. Duguay; “Bu müşteri tipi özel bir teknik ya da hizmet beklemeksizin sadece beyaz saçlarının ya da diplerinin kapanmasını istiyor. Bu sadece gereksinimlere odaklanan kolay ve hızlı bir seçenek olduğu için bizim de işimizi kolaylaştırıyor. İkinci randevuda detaylara daha çok odaklanır, görünümlerini tamamen değiştirecek bir ışıltı verebilirsiniz ” diyor. Ücretlendirmeye gelince, bu dönemde salondaki hizmetleri müşterilere randevu başına değil, saat başına ücretlendirdiklerini belirtiyor.

Önemli İpucu: Diplerde koyu saçları çıkan, fakat yazın mevcut saç renklerinin ışıltılı bir şekilde daha açık tonlarda olmasını isteyen müşteriler için, yarı kalıcı renk ya da koyultucuyla ters balyaj tekniğiyle çalışmanızı öneriyoruz, bu şekilde keskin renk ayrımını ortadan kaldırabilirsiniz. 

Tonlama ve ışıltı kazandırma

Sarıların renk değiştirmesi ve esmerlerin renk solmasına karşı hızlı bir tonlandırma hizmeti saçı nemlendirirken aynı zamanda rengi geri kazandırmak için etkili bir yol. 

Önemli ipucu: Duguay, müşterinizin rengi solmuş olan saç rengini cilayla (saç foliküllerine nüfuz etmeyen ve ışıltı arttırıcı bir son kat boya) yenilemenizi tavsiye ediyor, bu şekilde hem saça derinlemesine bir bakım yaparken hem de kabarma ve elektriklenmenin de önüne geçmiş olursunuz. 

Kaynak: salonmagazine.ca

Önerilenler

Benzer İçerikler