fbpx

CORONAVIRUS SÜRECİNDE KUAFÖRLERDEN ONLINE HİZMET

Dünyanın dört bir yanında Covid-19 virüs salgını nedeniyle kapanmak zorunda kalan kuaför salonları, paylaştıkları online video içerikleriyle müşterilerine evde tek başlarına, en pratik şekilde saç kesebilecekleri yöntemleri aktarıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) pandemisi, kuaför salonlarının geçici süreyle kapatılmasına, dolayısıyla da salon sahiplerinin ciddi ekonomik kayıplar yaşamalarına neden oldu.

Mağazalar, alışveriş merkezleri, restoran ve kafeler, turizm tesisleri gibi pek çok işletmenin kapandığı bu süreçte bazı işletmeler online hizmetlere yönelerek mevcut müşterileriyle bağlantılarını sürdürmenin yaratıcı yollarını keşfetti.

Google trendleri, 8 Mart 2020 tarihinden bu yana tüm dünyadaki Google aramalarında  “Kendi saçımı nasıl keserim?” sorusunun ciddi oranda artış kaydettiğini gösteriyor. Kadın ve erkekler evde kendi saçlarını kesmenin yollarını ararken sürdürülebilirliği kolay olduğu için saçın belli kısımlarının kazıtıldığı modellere de ilgi artıyor.

Sosyal mesafenin arttığı günümüzde, kuaför salonları da müşterilerine yol gösteren içerikler hazırlamaya, özellikle de müşterilerinin evde kendi başlarına pratik ve hatasız şekilde saç kesebilecekleri yöntemleri kapsayan çeşitli video içeriklerini kendi sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı.

Türk kuaförlerin bu trende katılıp katılmayacaklarını, ülkede bu trende kimlerin öncülük edeceğini de önümüzdeki günler gösterecek. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz