fbpx

Çiğdem Akın defilesi için saçları Mehmet Tatlı ekibi tasarladı

Kategori

Ele geçirilen dünyamıza karşı duyarlılığını “İSTİLA” temasıyla koleksiyona dönüştüren Çiğdem Akın, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 2018 İlkbahar/Yaz tasarımlarını ilk kez moda severlere sundu.

Mehmet Tatlı ekibi, Kariyer Eğitim Kurumları ve Wella Professionals işbirliği ile Çiğdem Akın defilesi için Sebastian Gel Forte Islak Jöle ve Sebastian Mousse Forte Islak Köpük kullanarak ıslak görünümlü saçlar tasarladı.

Mehmet Tatlı ekibinin lideri Harun Güllüel saçlar hakkında bilgi verdi: “Defile için ıslak görünümlü saçlar tasarladık. Saçları yandan ayırdık. Bütün modellere aynı saç modelini uyguladık.”

Erkan Uluç yönetimindeki Nars – BeautyRetouch’ın makyaj tasarımlarıyla hayata geçti.

Defilede, Jessica May, Günay Musayeva, Şebnem Schaefer ile Buse İskenderoğlu’nun da aralarında bulunduğu bir model kadrosu yer aldı. Çiğdem Akın “İSTİLA” koleksiyonu defilesi Grammy ödüllü şarkıcı ve aktivist Maya Azucena’nın canlı performansıyla tamamlandı.

Onur Hazar’ın stil danışmanlığını yaptığı Çiğdem Akın defilesi için Ferhan Aral koreografiyi hazırladı.

“İSTİLA” üç aşamayla anlatılıyor

“İSTİLA” temasının üç aşamayla anlatıldığı koleksiyonun birinci bölümünde, dünyanın ilk var olduğu, doğanın en saf ve temiz haline vurgu yapıldı. Beyaz, krem ve ekru tonlarının hakim olduğu bu bölüm bebek mavisi, gül kurusu ve nil yeşili renklerin hakimiyetindeki ikinci bölüme bağlandı. İkinci bölümde, doğanın milyarlarca canlıyla uyum içinde yaşayarak çeşitliliği kutladığı ve bin yıllar süren huzur mevsimi anıldı. Farklı renk ve dokulardaki kumaşların birbiri üzerine eklemlenerek, yeni bir bütünlüğün oluşturulduğu bölümde, dantel kumaşların üzerine işlenen hayvan motifleri öne çıktı. Koleksiyonun üçüncü bölümünde ise dünya üzerinde insan türünün varlık göstermesiyle, tıpkı doyumsuz bir istilacı gibi doğanın her yerine yayılışına ve binlerce yıldır devam eden harmoniyi kendi lehinde bozuşuna tanıklık ettik. Safran ve siyah renklerin ağırlıkta olduğu bölüm, korseler, kafes dokumalı danteller ve dalından koparılmış yaprak motifleriyle ifade edildi.

Defilenin finalinde, içinde yaşadığımız yüzyılda, kendi doğamıza rağmen varlık gösterme çabamızın olumsuz sonuçlarının, ancak bugünün kadınlarının gücü eline almasıyla çözülebileceği ve evrenimizin özüne döndürülebileceğinin altı çizildi.

 

 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz