Burun Törpüleme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Kategori

Burun törpüleme işlemi, çoğu kişinin sıklıkla tercih ettiği ve çok fazla cerrahi müdahale gerektirmeyen bir burun kemeri düzeltme operasyonudur. Aslında bu işlemde burun kemeri küçük bir operasyonla tıraşlanır veya küçültülür. Genellikle nefes darlığı çeken veya daha ince ve şekilli bir burun kemerine sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Burun kemeri törpüleme işlemi, burun kaldırma estetiği gibi diğer cerrahi işlemlerden daha basit bir işlemdir ve genelde daha kısa sürer. Hastalar bu işlemden sonra rahatlıkla günlük hayatlarına devam edebilirler. Peki burun törpüleme işlemi nasıl yapılır? Burun törpüleme fiyatları nedir? Burun törpüleme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır? Haydi gelin biraz da bunlardan bahsedelim.

Burun Törpüleme Nasıl Yapılır?

Burun törpüleme işlemi genelde burun estetiklerinin hepsinde yapılmaktadır. Bu ameliyatta genel veya lokal anestezi yapılır. Genelde 1 saatten uzun sürmeyen kısa bir işlemdir fakat bazen bu süre uzayabilmektedir. Özel cerrahi bir işlem gerektirmez. Ameliyat sırasında kalın olan ve estetik açıdan hoş durmayan burun kemeri törpüleme işlemine tabii tutulur.

Ameliyatlarda bazen klasik törpüler yerine ultrasonik cihazlar ve tur motorları gibi ekstra malzeme kullanılabilir. Böylece burun törpüleme ameliyatları daha kısa sürecek ve daha basit bir işlem haline gelecektir. Ameliyattan sonra genelde insanlar günlük yaşamına devam edebilirler. Burun törpüleme fiyatları klinikten kliniğe değişiklik gösterse de genelde tek başına uygulanmayan bir işlem olduğu için sabit bir fiyatı yoktur. Genel burun estetiği içinde yapılan bu işlem, ekstra ücretlere sebep olabilir.

Dreamstime, Burun Törpüleme Ameliyatı

Burun Törpüleme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Burun törpüleme ameliyatı sonrasında kişilerde çok fazla bir komplikasyon ortaya çıkmaz. Fakat her ameliyatta olduğu gibi burun kemeri düzeltme işleminde de morluklar ve enfeksiyonlar görülebilir. Morluklar tamponlarla önlenebilirken, enfeksiyon riskine karşı hastanın ekstra dikkat etmesi gereklidir. Eğer hasta gözlük kullanıyorsa kullanmaya devam edebilir fakat uzmanlar bir süre boyunca kullanmamanın uygun olduğunu söylüyorlar.

Burun kemeri operasyonlarından sonra hasta doktorun verdiği tavsiyelere uymalı, verdiği ilaçları kullanmalıdır. 18 yaşının altındaki hastalara yapılmayan bu işlem için burun yapısının tamamen oturması bekleniyor. Riskli olmayan burun törpüleme işlemi, burun kemiği çok fazla törpülenirse riskli bir hale gelebilir. Bu nedenle kesinlikle güvendiğiniz bir estetik merkezinde bu işlemi yaptırmanızın büyük faydası vardır.

Önerilenler

Benzer İçerikler