Brooke Filipowicz özel tekniğini paylaştı

Brooke Filipowicz, sert hatları yumuşatmak için kullandığı özel tekniğini paylaştı. “Yeni çıkan saçlarda renk açma işlemi yapmadan saç rengini yumuşatmak için farklı bir teknik bu. Andrea’nın doğal saçları 6-7 seviyesinde, ama burada hedefim o bölgeyi yarım ya da bir ton yükseltmek. Daha fazla değil, çünkü bu oranı aşarsam istenmeyen bir renk ortaya çıkar” diyor. 

Screen Shot 2020 06 07 at 18.56.41

“Yüzünün çevresinde parlaklık yaratmak istedim, bu yüzden saç çizgisini ve yüzünü çevreleyen (dipten uca) bölümü folyoladım. Folyoları çıkardıktan sonra rengin birbirine karışmayacağı fikri hoşuma gitmedi, bu nedenle folyolanan bölümleri durulamadan önce kalan açıcıyı kullanarak yüzü çevreleyen tüm saç çizgisi üzerine açıcıyı fırçayla uyguladım. Böylece saçını tepede topladığında kusursuz görünecek bir karışım yaratım.” 

Screen Shot 2020 06 07 at 18.57.38

Teknik:

1: Önce, ön saç çizgisinde yeni çıkan ve yüzünü çevreleyen saçları bütünüyle folyoladım. Folyolar 10. seviyeye geldiğinde onları çıkardım, fakat saçı yıkamadım. 

2: Açıcıyı ve 10 volümü fırçayla köklerden 1,5 cm kadar hafifçe saç çizgisine  uyguladım ve 2 dakika beklettim.

3:  Bir sonraki adımda bir maskara fırçasıyla rengin yumuşak bir şekilde karışması için tüm saç çizgisini nazikçe fırçaladım. 

4: Sonra 5-7 dakika beklettim, ama bu süreçte istediğim gibi olması için saçı sürekli gözledim. 

Filipowicz,  “Oksidanınızın seviyesi düşük olduğu ve saç boyandıktan itibaren zamanlamaya dikkat ettiğiniz sürece , bu teknik pek çok farklı doğal seviye başlangıç noktası için uygulanabilir” diyor. 

Screen Shot 2020 06 07 at 18.57.57