Brezilya Popo Estetiği Nedir? Kalça Büyütme Operasyonu

Kategori

Popüler estetik işlemlerinden biri olan Brezilya popo estetiği, daha belirgin ve dolgun bir kalçaya sahip olmak isteyenlerin en uğrak noktası haline geldi. Dik bir popoya sahip olmak isteyen herkes, ‘Brezilya poposu’na sahip olmak için plastik cerrahlarla görüşmelere başlıyor. Peki bu bahsettiğimiz Brezilya kalçası nedir? Kıvrımlı bir bel ve daha iyi bir şekle sahip popoya sahip olmak için bu estetiği mi yaptırmalıyız? Kalça büyütme operasyonu olarak da adlandırılan Brezilya kalça estetiği nasıl yapılıyor? Gelin birlikte bakalım.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça estetiğinde genel amaç, vücuttaki yağı ele alarak kalçayı daha sıkı ve çıkık olması için şekillendirmektir. Operasyon genel anestezi altında yapılmakla birlikte süresi genellikle 4 ile 8 saat arasında değişmektedir. Bildiğimiz liposuction tekniğiyle yapılan bu estetik işlemi, aşamalandıracak olursak 3 aşamada yapılır.

Brezilya popo estetiği aşamalarını ele alacak olursak; ilk önce liposuction tekniği kullanılır, kişinin vücudundan yağ elde edilir ve bu yağ popoya enjekte edilir. Daha kalıcı bir estetik oluşması için de tüm bu aşamalar yavaş ele alınır.

Bu estetikte en avantajlı işlem, yağların kendi vücudunuzdan alınması ve alındığı bölgede incelme meydana getirmesidir. Bu yüzden hem vücudunuzda bir daralma söz konusu oluyor hem de istediğiniz kalça bölgesinde bir dolgunluk meydana geliyor.

brezilya popo estetiği

Yeterli Yağ Oranı Yoksa?

Bahsettiğimiz gibi Brezilya popo estetiğinde kişinin kendi vücudundan yağ alınarak işlem gerçekleştirilmektedir. Fakat karşımızda yeterli yağ oranı olmama gibi farklı problemler de ortaya çıkabiliyor. Brezilya popo estetiği yaptıracak kişide eğer kişide yağ dokusu oranı düşük ise, operasyonlarda silikon implantlar kullanılarak istenilen sonuç elde ediliyor.

Brezilya Kalça Estetiği İyileşme Süreci

Operasyon kalça bölgesinde yoğunlaştığı için hareketleriniz ve oturmalarınız bir süre kısıtlanacaktır. Bunun yanında aktif bir spor sürecinden de kaçınılmalıdır. Fakat genel olarak bakıldığında üç hafta ile bir ay arasında tam bir iyileşme gözlenebilir. Bu süreçte uzman hekiminizin verdiği ağrı kesiciler ile daha rahat zaman geçirebilirsiniz.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer popo estetiği yaptıracaksanız, operasyon sonrası iyi bir diyet listesine ihtiyacınız olacaktır. Çünkü kalçanıza bir yağ enjeksiyonu yapılmasından kaynaklı olarak, çok fazla kilo kaybı veya kilo alım sonucu enjekte edilen yağların yapısında bozulma meydana gelebilir. Bu gibi olumsuz sonuçlara mahal vermemek adına estetik sonrası beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler