Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı BeautyEurasia kapılarını açıyor!

15. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı- Beauty Eurasia 20-22 Haziran 2019’da İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek…

ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 15. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia bu yıl 20-22 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak. Fuar’da, etkinlik programı kapsamında eğlence, bilgi ve deneyim bir arada olacak. Katılımcı sayısını geçmiş yıllara göre artıran Fuar, 35 ülkeden 360 katılımcı firma ile 11 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Fuar geçtiğimiz yıl katılımcılarına toplamda 250 milyon Euro’nun üzerinde yeni iş hacmi potansiyeli yaratma imkanı sağladı.

Beauty Eurasia 2019

BeautyEurasia 2019’da heyecan verici etkinlikler yer alacak

Üç gün sürecek Fuar’da konferanslar, teknolojik sunumlar ve saç şovları gerçekleşecek. Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde düzenlenen etkinlik programıyla sektör profesyonelleri ve influencerları ağırlayacak olan Fuar, sektörel trendleri, teknolojik gelişmeleri, yasal mevzuatları ve ihracatı artırmak başlıklı konularda katılımcıların bilgilerini güncelleyecek. Ayrıca yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericiler için sektörel bir yol haritası oluşturulmuş olacak.

Bilgi, eğlence ve deneyimi bir arada yaşatacak Fuar’da önemli konuşmacı ve konuklar da var. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kozmetik Ürünleri Daire Başkanı Yücel Dener Sağlık Bakanlığı’nın sektöre bakış açısını anlatan bir konuşma gerçekleştirecek.

PLAT Genel Müdürü Burak Aksoy’un moderatörlüğünü gerçekleştireceği “Sektörel Yeni Trendler ve Büyüme Vaad Eden Alanlar” başlıklı oturumda güzellik ve kozmetik sektörüne dair yaşanan en güncel gelişmeler mercek altına alınacak.

Kimyagerler Derneği de kimya bilimi ve endüstrisi alanında gerçekleşen çalışmaların paylaşılacağı, bu alandaki tüm gelişmelerin masaya yatırılacağı bir oturum düzenleyecek. Oturumun moderatörlüğünü Kimyagerler Derneği Başkanı Ahmet Aktaş gerçekleştirecek

Yeni nesil kozmetik anlayışı üzerine önemli konu ve trendlerin ele alınacağı “Kozmetik Teknolojisinde Yeni Dönem” oturumunda SFA ARGE Laboratuvarları’nın Teknik Müdürü Bekir Çakıcı ve Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Oğuz Öztürk konuşmacı olarak yer alacak. Moderatörlüğünü ise Dr. Ecz. Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden İsmail Aslan gerçekleştirecek.

İstanbul Berberler Odası ve İstanbul Kadın Kuaförleri, Manikürcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğiyle gerçekleşecek saç şovlarda; Türkiye’nin dört bir yanından gelen berber ve kuaförler en iyi tasarımlarını sergileyecekler.

Beauty Eurasia 2019