fbpx

Aveda’nın kurucusuna veda…

Kategori

Aveda şirketinin efsanevi kurucusu ve organik Intelligent Nutrients ürünlerinin sahibi Horst Rechelbacher bugün aramızdan ayrıldı.

Gerçek bir dahi ve kuaförlük efsanesi olan Horst'un hikayesi tam anlamıyla bir sefaletten-zenginliğe hikayesi oldu.

Avusturya'nın Klagenfurt şehrinde 1941 yılında doğan Horst annesi sayesinde bitkiler hakkında bilgiliydi. Horst&Firends adıyla raslantı sonucu kalmak zorunda kaldığı ve seminerler vermek için gittiği Amerika'nın Minneapolis şehrinde ilk salonunu 1965 yılında açtı. 1978 yılında ise 2 kişilik bir ekiple bugün çevre dostu olarak bilinen ve kır kokulu ürünlere sahip Aveda şirketini kurdu.


1997'de Aveda'yı güzellik endüstrisinin devlerinden Estee Lauder'a bildirildiğine göre 300 milyon dolara sattı ve 1995 yılında organik, toksik olmayan güzellik ürünleri üreten Intelligent Nutrients şirketini kurdu.

Geçen Ekim ayında Minneapolis şehrinde Horst Galeri isimli bir sanat galerisi açarak dikkatleri çekti. Resimlerden, antikalara, mücevherden modern mobilya tasarımlarına uzanan bu galeriyle son imzasını attı.

 

Horst Rechelbacher. Rahat uyu. Dünyaya ve sektörümüze kattığın değerler ve verdiğin ilham için teşekkürler. Hep hatırlanacaksın.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz