Aqualyx: 10 Dakikada Yağlardan Ameliyatsız Kurtulma Yöntemi

Bölgesel yağlanmalar için geliştirilen ve cerrahi olmayan liposuction olarak adlandırılan yeni Aqualyx enjeksiyon yönteminin etkinliği pratisyen cerrahlar tarafından bile kabul görüyor.

Kilo vermenin vücuttaki yağ birimini kalıcı olarak giderdiğine ilişkin yaygın inanışın aksine, Vücut hatlarının uyumunu bozan bölgesel yağlanmalar aşırı kilonun varlığına bağlı değildir, zayıf kişilerde bile bulunur.

Gıdıdan kurtulmanın, uyluktaki yağları anında almanın  ve bedeninizdeki diğer dengesizliklerden kurtulmanın neredeyse tek etkili yolu liposuction’dır.

Bugüne kadar cerrahi olmayan hiçbir liposuction, cerrahi yöntem kadar etkili değildi. Lenfatik drenaj ve ultrasonik kavitasyon gibi cerrahi olmayan yağ düzeltme yöntemleri ya hafif bir etkiye sahiptir ya da birkaç ay düzenli kullanım gerektirir. Cerrahi olmayan liposuction olarak adlandırılan yeni Aqualyx enjeksiyon yönteminin etkinliği ise pratisyen cerrahlar tarafından bile kabul görüyor.

Aqualyx Lipolitik nedir?

Aqualyx
Görsel: Shijiazhuang Tiantian Technology

Aqualyx, deoksikolik asidin modifiye edilmiş sodyum tuzunu içeren bir formülasyondur. Deoksikolik asit karaciğer tarafından sentezlenir, yani vücutta sürekli bulunur. Bu nedenle enjeksiyonu vücut tarafından olumlu algılanır ve toksik bir etkiye yol açmaz.

Lipolitik “Aqualyx” yağ hücrelerinin zarını çözüyor. Lokal yağ birikintileri yavaş yavaş yok edilerek lenfatik sistem tarafından vücuttan atılıyor. Uzun süreli etki için tasarlanan Aqualyx’in özel jel formülü, birkaç gün süresince depolanmış olan yağı yok etmeye devam ediyor.

Bu ameliyatsız liposuction yöntemi, lokal yağ birikimlerinin olduğu bölgelerde, genellikle  karın, bacak, iç uyluklar, selülit biriminin olduğu alanlar, erkeklerde büyümüş göğüsler, dizlerin iç tarafı, yağ bezeleri ve ensedeki yağ birikimlerinde kullanılıyor. Aqualyx prosedürünün etkisi, işlemden 20-30 dakika sonra fark edilir hale geliyor. Sonuç: daha güzel ve uyumlu vücut hatları!

Prosedürün ne sıklıkla tekrarlanması gerektiği duruma bağlı olarak farklılık gösteriyor. Biri için bir seferlik Aqualyx enjeksiyonu yeterli olurken bir diğeri için daha fazlası gerekebiliyor. Ancak, genellikle her biri üç haftada bir olmak üzere 3-4 işlem gerektiriyor.

Aqualyx enjeksiyonu nasıl yapılır?

Aqualyx’in sahip olduğu teknolojiye intralipoterapi adı veriliyor. Yağ dokusuna enjeksiyonu mümkün kılan 7 ila 10 cm uzunluğunda küt uçlu iğneler kullanılıyor. Can acıtmayan ve kolay bir işlemdir. ancak ağrı eşiği çok düşük ya da aşırı duyarlılığı olanlarda lokal anestezi tavsiye edilebiliyor. İşlemin süresi genellikle 10 dakikayı geçmiyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler