Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi adayı Ömer Sarıoğlu ile konuştuk

Kategori

Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi adayı Ömer Sarıoğlu ile projelerini konuştuk.

Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi adayı Ömer Sarıoğlu ile konuştuk.

Aday olmaya neden karar verdiniz?

Mesleğimiz adına daha güzel projeler üretmek ve hayata geçirmek için aday oldum.

Şuan mevcut oda yönetiminde ne gibi eksikler görüyorsunuz ?

Mevcut oda yönetimi yaklaşık 10 yıldır bu görevde bulunuyor. Fakat bu süre içerisinde meslektaşlarımızı tatmin edecek bir çalışmanın içerisinde bulunmamışlardır. Bu durum yola çıkış sebebimizdir.

Siz neler planlıyorsunuz ?

Başkentimizdeki Ankara Güzellik Uzmanları ve Kuaförler Odası, Ankara Berberler Odası ve Ankara Ticaret Odası olmak üzere hep birlikte kuvvetle hareket edeceğimiz projeler oluşturmak istiyoruz.

Mesleğimizin gelecekteki en büyük sorunu olan ekip sorunu için liseler ve üniversitelerle koordineli çalışmalar yaparak projeler üretmek, iş yerlerimizi korumaya amaçlı ticari tabela değerini oluşturacak çalışmalar yapmak istiyoruz. En büyük sıkıntılarımızdan biri olan KDV ile ilgili çalışmalar yapacağız.

Yurtiçi ve yurtdışı bağlantılı mesleki gelişim ile ilgili çalışmalar yapmak, sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermek, bakanlıklar belediyeler tüm kamu kurumlarımızla değerli meslektaşlarımızın arasında güçlü bir köprü oluşturarak çözüm yollarını hızlandırmak istiyoruz.

Meslektaşlarımızın hak ettiği değeri bulabilecekleri fiyat politikaları ve insani değerlerle çalışacakları ortamlarla ilgili çalışmalar yapacağız.

Önerilenler

Benzer İçerikler