fbpx

Amerika’dan Mustafa Avcı

Kategori

Brazilian Blowout ve Brazilian Bond Builder’ın Marka Elçisi Mustafa Avcı ile beraberiz

Amerika’da ülkemizi layığıyla temsil eden Mustafa Avcı, bizimle yolculuğunu ve ona yol arkadaşı olan Brazilian Blowout ve Brazilian Bond Builder ürünlerini anlattı.

Doğru bir strateji ile ilerlemek her zaman hedeflenen noktaya götürür. İstikrar, azim ve hiçbir zaman vazgeçmeme üzerine kurulmuş hayaller, gerçeğe dönüşmek içindir. Tasarladığı vak dalgalı saç stilleri ile tanınan ve kendisini şekillendirme alanında konumlayan Mustafa Avcı, 12 yaşında Mersin’den Amerika’ya gidiyor. Amerika’da yerleşik Adem Kuaför’ün yanında aynı zamanda okurken 11 sene çalışıp ardından Manhattan’da bir salonda çalışıyor ve sonra Brooklyn’de şu anda toplam 8 kişinin çalıştığı kendi salonunu açıyor.

Amerika’daki sektörel yayıncıların dikkatini ve ilgisini çeken Avcı, Behind The Chair’in düzenlemiş olduğu Stylist Choice Awards yarışmasında ‘En İyi Eğitmen’ kategorisinde ödül alarak zirveye çıkmaya başlıyor. Instagram’da yaklaşık 500 bin takipçisi olan Mustafa Avcı, Amerika’da sevilip, tutuluyor ve büyük ilgi görüyor.

Sassoon Akademi’de kesim eğitimleri alıyor, fakat kesim ve renklendirme alanındaki rekabette yer almak yerine şekillendirme konusunda ilerlemeye karar veriyor ve özellikle vaklar üzerine yoğunlaşıyor. Sürekli eğitim videoları seyrediyor. Kişisel gelişimden, teknik eğitimlere kadar kendisini geliştirmek için her alanda besleniyor. Yarışmaları takip ediyor. Şimdiki hedefinde NAHA (Kuzey Amerika Kuaförlük Ödülleri) Yarışması’na katılmak var.

Mustafa Avcı’dan marka temsilcisi olduğu Brazilian Bond Builder hakkında bilgi aldık:

Brazilian Bond Builder

‘Brazilian Bond Builder, kimyasal işlemlerin verdiği zararı azaltmak için özel olarak tasarlanmış bir kopolimer ve susuz dağıtım sistemi. Tüm boya ve açma uygulamaları sırasında kopmuş olan bağları yeniden bağlıyor. İşlem süresini uzatmadan renk kalıcılığını arttırıyor ve saç korteksine nüfuz ediyor.

Saç boyandığında veya rengi açıldığında, hücresel zar kompleksini oluşturan bağlar kırılıyor. Bu sayede saçın içine boya pigmentleri yüklenebiliyor veya çıkarılabiliyor. Brazilian Bond Builder, boya ve açma işlemini engellemeden veya değiştirmeden, saçların zamanla kopmasına neden olan kırıkları ve zarar görecek olan bağları hedef alıp onararak hücresel düzeyde etki ediyor, tüm işlemlerde kullanılabiliyor. Saçların bütünlüğünü etkili bir şekilde iyileştirmeye yardımcı oluyor. Sonuç olarak, kimyasal işlemler sonrasında belirgin şekilde daha sağlıklı ve daha esnek saçlar elde ediliyor. Kırılma oranında çarpıcı bir azalma ve uygulamanın hemen sonrasında daha canlı ve daha uzun süre dayanan renk oluşuyor. Tek işlemle sonuca gidiyorsunuz. Mevcut işlem yapma şeklinizi değiştirmenize de gerek bırakmıyor. Sadece açıcı içine Brazilian Bond Builder eklemeniz yeterli.

Brazilian Blow Out ile ilgili sorunlar vardı…

Ürünle ilgili olarak şimdiye kadar yanlış kullanıldığı için bir takım sorunlar oluşmuştu. Oysa ki dar bir alanda üstelik maskesiz test edilmiş bir ürün. Önerildiği şekilde kullanıldığı sürece herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Üstelik saça faydası var. Yıpranmış saçı onarıyor ve saçı daha parlak ve yumuşak gösteriyor. Diş macununu bile yanlış kullanmanız durumunda zarar verir ki Amerika gibi bu konuların çok sıkı denetlendiği bir ülkede sorunsuz kullanılıyor.

Detaylar Estetica Dergisi 2018 İlkbahar Sayısı’nda…

Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz