Amerika’da ses getiren bir isim: Mustafa Avcı

Kategori

Amerika’da ses getiren bir isim…

Holywood Dalgaları çalışmalarıyla ünlenen ve eğitimleri büyük ilgi gören Mustafa Avcı bizimle…

Mustafa Avcı

 

hairistcomtr: Öncelikle sizi tanımak istiyoruz?

Mustafa Avcı: 1983 yılında Mersin’de doğdum. 12 yaşında Amerika’ya taşındık. Amerika’ya geldikten sonra da bayan kuaföründe çalışmaya başladım. 22 yıldır kuaförlük yapıyorum.

hairistcomtr: Ne zaman ve nerede kuaförlüğe başladınız?

Mustafa Avcı: 1995 senesinde Brooklyn New York’ta kuaförlüğe başladım. Son 3 senedir Amerika ve Avrupa genelinde topuz ve benimle bütünleşen Hollywood dalgaları eğitimleri vermekteyim.

Mustafa Avcı

hairistcomtr: Şu anda kendi salonunuzda mı çalışıyorsunuz?

Mustafa Avcı: 8 senedir kendi salonum olan Salon M’ yi işletiyorum.

hairistcomtr: Türkiye’ye geliyor musunuz?

Mustafa Avcı: Senede 1 ya da 2 defa Türkiye’ye gidebiliyorum.

hairistcomtr: Türk kuaförler hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’de favori kuaförünüz var mı?

Mustafa Avcı: Türk kuaförlerin gerçekten başarılı olduğunu güzel işler çıkardıklarını görebiliyorum ve bu da beni çok mutlu ediyor. Mesleğini beğendiğim, temiz işler çıkaran başarılı genç kuaförler var.

hairistcomtr: Genç kuaförlere önerileriniz nelerdir?

Mustafa Avcı: Öncelikle bu mesleği gerçekten sevip eğitimlerini almaları gerekiyor. Kuaförlük hayal gücünüzü zorlayan, sınırları olmayan, her daim farklılıklar yaratabileceğiniz bir meslek. Her zaman değişik konularda eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bana göre nasıl hayal gücünün sonu yoksa kuaförlüğünde sonu yok. Her daim kendilerine hedefler koymalarını ve o hedeflere ulaşmak için çabalamarını tavsiye edebilirim.

hairistcomtr: Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?

Mustafa Avcı: Bundan sonraki hedefim: Amerika’da kendi akademimi açıp sosyal medyadaki diğer kuaförlerle bir araya gelip eğitimler düzenlemek ve daha çok insanla deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

hairistcomtr: İdolünüz olan bir kuaför var mı?

Mustafa Avcı: Vidal Sassoon benim akademik yönden tek idolüm. Sassoon, kuaförlüğe çağ atlatıp, bu mesleği çok güzel noktalara getiren kişidir.

Mustafa Avcı

Önerilenler

Benzer İçerikler