Ali Yatkın – İstanbul Kadın Kuaförleri Odası Başkanı

İstanbul Kadın Kuaförleri ve Manikürcüleri Odası seçimleri son derece düşük bir katılımla gerçekleşti.

Seçim sonuçlarına göre Ali Yatkın 351 oy alarak koltuğu 285 oy alabilen Haydar Alkoç’tan devraldı. Diğer aday Barış Özgen’in aldığı oy sayısı ise 194 olurken 5000’in üzerinde üyesi bulunan İKKMO seçimlerine katılımın ve ilginin bir önceki seçimlere oranla da düşük olduğu görüldü.

Toplam 830 geçerli oyla sonuçlanan seçimde toplam üye sayısının %17’lik bir kısmı ilgi göstermiş oldu. Kullanılan oyların oranı ise %42,22 Ali Yatkın, %34,33 Haydar Alkoç, %23,37 Barış Özgen olarak dağılım gösterdi.

Büyük hedefler ve vaatlerle yola çıkan Haydar Alkoç’tan bekleneni bulamayan İKKMO üyeleri tepkilerini oylarıyla göstermiş oldular.

Yeni başkan Ali Yatkın uzun süreden bu yana meslek örgütü bünyesinde aktif görev yapan bir isim ve meslektaşlarının sorunlarını yakından biliyor. İKKMO üyelerinin sorunlarına yakından eğilmesi, uzun yıllardır borçlarla mücadele eden odayı finansal düzlüğe çıkarması, masa başından ziyade meslektaşlarının yanında omuz omuza yer alması bekleniyor.

Bir önceki seçimlerde de aday olan Ali Yakın ile yapmış olduğumuz aşağıdaki röportaj hedeflerini ve bakış açısını göstermesi açısından ilginizi çekebilir.

İKKMO yeni başkanı Ali Yatkın’ı tebrik eder, başarılar dileriz.

Önerilenler

Benzer İçerikler